"Cyberpunk" i "Wiedźmin" w Tesli. Producent wprowadza integrację z platformą gier Steam

"Cyberpunk" i "Wiedźmin" w Tesli. Producent wprowadza integrację z platformą gier Steam

Multimedia Tesli pozwolą na korzystanie z gier
Multimedia Tesli pozwolą na korzystanie z gier
Źródło zdjęć: © materiały prasowe | Tesla
Aleksander Ruciński
15.12.2022 09:25, aktualizacja: 15.12.2022 10:22

Pierwsze zapowiedzi dotyczące dostępności Steama w autach Tesli pojawiły się już w lutym 2022 roku. Teraz firma przechodzi od słów do czynów wprowadzając taką funkcję w wybranych Modelach S oraz X.

Usługa będzie dodana w ramach świątecznej aktualizacji oprogramowania. Jak wynika z filmu promocyjnego opublikowanego na twitterze, system Tesli poradzi sobie nawet z wymagającymi grami takimi jak np. "Cyberpunk 2077".

To zasługa wydajnych procesorów graficznych AMG RDNA 2, które od zeszłego roku montowane są w Modelach S i X Plaid. O potencjale hardware'u Tesli najlepiej świadczy fakt zastosowania podobnych rozwiązań w konsoli PlayStation 5.

Steam to platforma mająca w swojej bibliotece tysiące gier. Teraz będzie w nie można zagrać także w kabinie tesli, choć raczej tylko na postoju. Zajmująca się bezpieczeństwem amerykańska agencja NHTSA zapewne zadbała o to, by nie było inaczej.

Oprócz integracji ze Steamem świąteczna aktualizacja przyniesie także szerszy dostęp do platformy Apple Music, jak również pozwoli użytkownikom zdalnie łączyć się z pokładowymi kamerami, by na odległość monitorować sytuację wokół pojazdu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)