Dacia Spring Electric na miarę nowej ery. To pierwsze takie auto rumuńskiej marki

Dacia Spring Electric na miarę nowej ery. To pierwsze takie auto rumuńskiej marki

Na razie to tylko samochód koncepcyjny, ale uważam, że wersja produkcyjna będzie wyglądała prawie tak samo.
Na razie to tylko samochód koncepcyjny, ale uważam, że wersja produkcyjna będzie wyglądała prawie tak samo.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński
03.03.2020 10:17, aktualizacja: 13.03.2023 13:24

Zgodnie z zapowiedziami Dacia pokazała zapowiedź swojego pierwszego auta na prąd. Spring Electric koncept elektrycznego crossovera do miasta, który ma oferować ok. 200 km zasięgu. Wersja produkcyjna trafi do salonów w 2021 roku.

Jeszcze kilkanaście lat temu Dacia jako marka była kopciuszkiem, który dopiero zmieniał się w piękną królewnę. Działająca prężnie pod skrzydłami Renault zdobyła sobie rzeszę 6,5 mln klientów, kusząc ich atrakcyjnymi cenowo samochodami, teraz wchodzi w nową erę elektromobilności. Proponuje tanie auto elektryczne, które jako koncept zostałoby zaprezentowane w Genewie. Oto Dacia Spring Electric.

Dacia nie ma żadnych doświadczeń w dziedzinie samochodów na prąd, za to Renault jest jedną z wiodących firm produkujących takie pojazdy. Dziesięcioletnie doświadczenie Francuzów przekłada się teraz na pierwszy - jeszcze nieprodukcyjny - model Dacii z napędem elektrycznym. Jest zgodny z filozofią marki polegającą na proponowaniu produktów tanich i atrakcyjnych wizualnie.

Dacia Spring Electric
Dacia Spring Electric© fot. mat. prasowe

Dacia Spring Electric łączy prostotę i przystępność. Z zasięgiem ok. 200 km ma podbić miasta. Kompaktowe wymiary ułatwią parkowanie, a zwarta bryła ma oferować przestronne wnętrze.

Długość samochodu to 3,73 m, więc odpowiada modelom segmentu B. Koncepcja nadwozia zakłada pewne możliwości charakterystyczne dla crossoverów, o czym świadczy wysoki prześwit i duże powierzchnie obudowane czarnym tworzywem. Uwagę zwraca też ciekawa, "młodzieżowa" kolorystyka.

Wersja produkcyjna Dacia Spring Electric będzie dostępna od początku 2021 r. na wybranych rynkach.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)