Darmowe autostrady dla aut elektrycznych. Polacy znów mogą zaoszczędzić

Darmowe autostrady dla aut elektrycznych. Polacy znów mogą zaoszczędzić

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
04.07.2022 11:44, aktualizacja: 10.03.2023 13:50

4 lipca 2022 roku wystartowała kampania "Autostrada do elektromobilności", w ramach której, do końca sierpnia kierowcy aut elektrycznych będą mogli korzystać z darmowych przejazdów polskimi autostradami. Jakie warunki trzeba spełnić?

EV Klub Polska przy wsparciu firm Autopay World oraz Wallbox wystartował z drugą odsłoną wakacyjnej akcji "Autostrada do elektromobilności". W ramach ubiegłorocznej edycji kierowcy wykonali blisko 4 tys. darmowych przejazdów o łącznej długości ponad 160 tys. km.

Tegoroczna edycja potrwa od 4 lipca do końca sierpnia. Jest skierowana do wszystkich użytkowników aut elektrycznych, którzy są członkami EV Klub Polska lub zdecydują się do niego dołączyć. W tym celu należy zarejestrować się na portalu EV Klub Polska i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Pozytywna weryfikacja zaowocuje otrzymaniem linku do aplikacji Autopay, w ramach której dostaniemy pięć darmowych przejazdów do wykorzystania na A1 Toruń-Gdańsk, A2 Konin-Stryków, A4 Wrocław-Sośnica i Kraków-Katowice, jak również innych trasach, na których działa aplikacja Autopay zintegrowana z państwowym systemem e-Toll.

Szczególnie dziś, w dobie rosnących kosztów podróży, akcja powinna cieszyć się sporą popularnością. Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę użytkowników aut elektrycznych, można spodziewać się jeszcze lepszych wyników niż przed rokiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)