Elektryk Toyoty nieśmiało pokazuje twarz. Resztę odkryje 19 kwietnia

Elektryk Toyoty nieśmiało pokazuje twarz. Resztę odkryje 19 kwietnia

Pierwszy elektryk toyoty zapowiada się naprawdę ciekawie.
Pierwszy elektryk toyoty zapowiada się naprawdę ciekawie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Aleksander Ruciński
12.04.2021 10:54, aktualizacja: 10.03.2023 15:55

Elektryczny SUV od Toyoty już niebawem stanie się faktem. Producent zapowiedział oficjalną premierę nowego modelu na 19 kwietnia 2021 roku. Auto będzie jedną z 6 konstrukcji opartych na platformie współtworzonej z Subaru.

19 kwietnia 2021, Shanghai Motor Show - tak w skrócie Toyota zapowiedziała swojego elektrycznego SUV-a, który wielkością ma odpowiadać modelowi RAV4, a konstrukcyjnie bazować na płycie opracowanej wspólnie z Subaru. Samochód mimo japońskiego pochodzenia będzie skrojony typowo pod europejskie gusta i rynki.

Nowa propozycja zapoczątkuje całą rodzinę modeli bazujących na platformie e-TNGA. Docelowo ma ona liczyć co najmniej 6 propozycji oferowanych zarówno z logo Toyoty, jak i Subaru. Co warte odnotowania, jest to w pełni adaptowalna konstrukcja z możliwością zmiany długości nadwozia oraz rozstawu osi oraz stosowania napędu na różne osie, co gwarantuje różnorodność przyszłej oferty.

Co ciekawe, do Subaru i Toyoty zamierza przyłączyć się także Suzuki. Kolejny model po zapowiadanym odpowiedniku RAV4 ma być bowiem dostępny także pod inną marką. Podobnie jak ma to miejsce obecnie z Corollą/Swace czy RAV4/Across. Toyota liczy, że dzięki wejściu w segment aut zasilanych prądem, już w 2025 roku roczna sprzedaż sięgnie 5,5 mln pojazdów z zelektryfikowanym napędem.

Jeśli chodzi o zapowiadaną premierę, wciąż nie znamy zbyt wielu szczegółów. Wiemy za to, czego możemy spodziewać się w kwestii stylistyki. Na oficjalnej grafice dołączonej do zapowiedzi widać nowoczesny przód z wąskimi reflektorami i ostrymi liniami, które zdecydowanie mogą się podobać. Jak wygląda reszta nadwozia i wnętrze? Odpowiedź poznamy już niebawem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)