Falstart Volvo EX90. Szwedzi opóźniają start produkcji

Volvo EX90
Volvo EX90
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volvo
Kamil Niewiński

12.05.2023 14:54, aktual.: 13.05.2023 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volvo EX90 jest dla szwedzkiego producenta jedną z największych premier ostatnich lat. Zainteresowanie tym autem jest ogromne, jednakże chętni klienci będą musieli na swój egzemplarz poczekać dłużej, niż pierwotnie zakładano.

Volvo EX90 to nowy flagowiec Szwedów, który ma zastąpić w tej roli model XC90. W pełni elektryczny SUV może pochwalić się mocą nawet 517 KM i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie aż 910 Nm, co pomimo jego gabarytów pozwala mu się rozpędzić do 100 km/h w czasie zaledwie 4,9 sekundy. Dodatkowo będzie on mógł pochwalić się zasięgiem nawet 585 km.

EX90 nie ma jednak łatwego startu. Pod koniec kwietnia Volvo było zmuszone do wstrzymania przyjmowania rezerwacji, bowiem popyt znacznie przegonił podaż. Teraz zaś pojawiają się kolejne problemy, przez które osoby chcące otrzymać swój egzemplarz jak najszybciej z pewnością będą rozczarowane. Rozpoczęcie produkcji nowego flagowca Volvo zostało bowiem opóźnione o kilka miesięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwotnym terminem miał być ostatni kwartał 2023 roku, teraz zaś, jak podaje ANEurope, realną datą jest pierwszy kwartał 2024 roku. Wszystko to w wyniku problemów z oprogramowaniem, jakie ma być zaimplementowane w pojeździe. Co więcej, w wyniku tych samych kłopotów podobną obsuwę zaliczy również Polestar 3. SUV od firmy-córki Volvo miał zacząć wyjeżdżać z fabryk już w sierpniu 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)