Honda ZR-V jedzie do Europy. Nowa hybryda wypełni lukę między dwoma SUV-ami

Honda ZR‑V jedzie do Europy. Nowa hybryda wypełni lukę między dwoma SUV‑ami

W USA to HR-V. U nas ma być oferowana jako ZR-V
W USA to HR-V. U nas ma być oferowana jako ZR-V
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Honda
Aleksander Ruciński
11.05.2022 06:31, aktualizacja: 10.03.2023 14:00

Model, który niedawno zadebiutował w USA pod nazwą HR-V, trafi do Europy jako ZR-V, plasując się gamie pomiędzy "naszym" HR-V i większym CR-V. Brzmi dość skomplikowanie, ale biorąc pod uwagę obecne rynkowe trendy, ma sens.

O tym, że Honda szykuje kolejnego SUV-a dla Europy, wiemy nie od dziś. Przedstawiciele marki potwierdzili to oficjalnie podczas premiery nowego Civica. Teraz poinformowali, czego powinniśmy się spodziewać.

Auto, które otrzyma nazwę ZR-V, będzie SUV-em segmentu C, który uplasuje się w europejskiej gamie pomiędzy modelami HR-V i CR-V. Zgodnie z komunikatem prasowym pod maskę trafi hybryda e:HEV, która najprawdopodobniej będzie jedynym napędem dostępnym w tym modelu.

To ten sam zestaw co w nowym Civicu oparty na dwulitrowym benzyniaku wspomaganym silnikiem elektrycznym, o łącznej mocy 180 KM. Wybór nie dziwi, gdyż zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami oba modele łączy całkiem sporo - są oparte na tej samej platformie.

Tak ma wyglądać oznaczenie modelu
Tak ma wyglądać oznaczenie modelu© mat. prasowe / Honda

Jakby tego było mało, ZR-V ma już za sobą oficjalny debiut, choć w USA i pod zupełnie inną nazwą. Tam to HR-V. Wygląd europejskiego wydania może różnić się w detalach, co nie zmienia faktu, że ogólna prezencja nie jest już żadną tajemnicą.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać bliżej premiery. Zgodnie z zapowiedziami auto ma trafić do naszych salonów dopiero w 2023 roku. Chętni muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)