Hyundai Prophecy Concept na żywo prosto z IAA. Zapowiada Ioniqa 6

Hyundai Prophecy Concept na żywo prosto z IAA. Zapowiada Ioniqa 6

Prophecy Ioniq 6 wygląda świetnie
Prophecy Ioniq 6 wygląda świetnie
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowicz
Aleksander Ruciński
06.09.2021 13:46, aktualizacja: 10.03.2023 15:28

Hyundai przyjechał do Monachium z imponującym konceptem Prophecy. Auto nie jest żadną tajemnicą, lecz dopiero teraz miało okazję zadebiutować na żywo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przerodzi się w produkcyjnego Ioniqa 6.

Prophecy Ioniq 6 - tak brzmi pełna nazwa wspaniałego auta koncepcyjnego, które zdobi wystawę Hyundaia podczas tegorocznych targów IAA w Monachium. Wygląda świetnie, ale skądś już go znamy — pierwotnie Prophecy miał debiutować w Genewie w 2020 roku, lecz targi odwołano, a producent ograniczył się do wirtualnej premiery.

Teraz w końcu można podziwiać to czterodrzwiowe "coupe" w całej okazałości. Dynamicznie wystylizowane nadwozie wygląda świetnie. Szczególnie z tyłu, gdzie jest zwieńczone zderzakiem o unikatowej fakturze, w którą wkomponowano kostki LED odpowiedzialne za oświetlenie. Ciekawie prezentują się też ogromne felgi, których kształt podporządkowano prawom aerodynamiki.

Kwestie oporu powietrza będą tu kluczowe z uwagi na ekologiczny charakter projektu. Zapowiada on bowiem Ioniqa 6, a jak wiemy nie od dziś, Ioniq to elektryczna marka Hyundaia. Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o konkretach. Mam jednak nadzieję, że wersja produkcyjna będzie wyglądać równie spektakularnie.

Hyundai Prophecy Ioniq 6 (2021)
Hyundai Prophecy Ioniq 6 (2021)© fot. Mateusz Żuchowicz

Pytanie, czy również dostanie takie same drzwi z drugą parą otwieraną pod wiatr, co — w połączeniu z brakiem słupka B — owocuje nieograniczonym dostępem do kabiny. W koncepcie nie znajdziecie też tradycyjnego kokpitu i kierownicy, gdyż to pojazd autonomiczny. Sama kabina jest dość minimalistyczna. Na tyle, że raczej nie zostanie przeniesiona do wersji produkcyjnej.

Hyundai na razie nie zdradził planowanej daty premiery, ale sam fakt pojawienia się Prophecy na targach i powiązania go z Ioniqiem 6 wydaje się świetną prognozą. Trzymajcie kciuki za ten projekt.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)