Jak sztuka przenika się z motoryzacją, czyli Milan Design Week 2023

Wystawa Lexusa podczas Milan Design Week 2023
Wystawa Lexusa podczas Milan Design Week 2023
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lexus
Kamil Niewiński

17.04.2023 18:32, aktual.: 17.04.2023 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy myślimy o targach dotyczących designu, z pewnością nie wpadamy od razu na to, że mogą być z nimi związane samochody. W przypadku tegorocznego Design Week w Mediolanie jest jednak zupełnie inaczej.

Milan Design Week 2023 to odbywające się w dniach 18-23 kwietnia targi w Mediolanie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie architektury, architektury wnętrz i szeroko pojętego designu. Czy na takim evencie jest miejsce dla motoryzacji? Jak najbardziej, co możemy zobaczyć na przykładach trzech producentów dokładających swoje trzy grosze do całego wydarzenia.

Lexus i jego instalacja Shaped By Air

Lexus z Milan Design Week jest związany już od 2005 roku. W tym roku przygotował on w swojej specjalnej strefie instalację Shaped By Air. Jej autorką jest Suchi Reddy, a sam projekt ma być odzwierciedleniem Lexus Electrified Sport. Instalacja wykonana została ze stali oraz odzyskanego z recyklingu aluminium. W jej pobliżu znajdują się również projekty laureatów konkursu Lexus Design Award.

Wystawa Lexusa podczas Milan Design Week 2023
Wystawa Lexusa podczas Milan Design Week 2023© Materiały prasowe | Lexus

Citroen Oli jako przykład rewolucji w projektowaniu aut

Osoby odwiedzające Milan Design Week 2023 będą mogły również znaleźć wśród wystaw Citroena Oli. Samochód jest bez wątpienia bardzo oryginalny. To lekki elektryczny crossover, który ma pokazywać, jak wyglądałoby auto, które skupiłoby się na prostocie i pozostawieniu tylko niezbędnych funkcji. To projekt radykalny, lecz – jak widać – przykuwający również uwagę pod kątem designu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lancia wraca do życia w wyjątkowym miejscu

Lancia wybrała Milan Design Week na miejsce prezentacji swojego modelu koncepcyjnego Pu+Ra HPE, który swoją premierę miał w sobotę. Dlaczego akurat zdecydowano się na wybór takiego wydarzenia? Lancia nawiązała bliską współpracę z firmą Cassina, producentem mebli premium, który zaopatrzy nowe auta Włochów w wyjątkowy, domowy wręcz design. Targi designu – i to w Italii – pasują więc jak ulał!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)