Škoda Vision GT to 1100 OHC naszych czasów. Oczywiście na prąd

Škoda Vision GT to 1100 OHC naszych czasów. Oczywiście na prąd21.09.2022 07:45
Škoda Vision GT
Škoda Vision GT
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Škoda

Czesi lubią tworzyć wirtualne koncepty. Ich najnowsze dzieło to Vision GT pokazujące, jak mógłby wyglądać współczesny sportowy speedster Škody. Robi wrażenie. Szkoda tylko, że nigdy nie powstanie.

Škoda Vision GT jest cyfrowym projektem, który właśnie zadebiutował w wirtualnym świecie. Producent twierdzi, że inspiracją do stworzenia tego dzieła był wyścigowy model 1100 OHC z 1957 roku. Trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Koncept, tak jak wspomniany 1100 OHC, nie ma bowiem dachu ani pełnowymiarowej przedniej szyby. Wyróżnia się za to bardzo długą maską i kabiną przesuniętą w kierunku tyłu. Oczywiście nie zabrakło też nowoczesnych akcentów - z ogromnymi felgami i pokaźnym tylnym skrzydłem na czele.

Sporo dzieje się także we wnętrzu z "aktywnym kokpitem" kompensującym przeciążenia. To coś w rodzaju kapsuły, do której miałby wsiadać kierowca. Czy byłby zadowolony z osiągów? Trudno powiedzieć, gdyż Škoda nie zdradziła żadnych parametrów. Wiadomo jednak, że jak większość obecnych konceptów, Vision GT jest elektrykiem.

Inspiracja, czyli 1100 OHC
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Škoda
Inspiracja, czyli 1100 OHC

Studium jest najnowszą odsłoną serii "Icons Get a Makeover" i nie doczeka się produkcyjnego wydania. Zostanie jednak pokazane na wystawie "Design and Transformation" w Brukseli z okazji trwającego właśnie przewodnictwa Czech w UE. Na razie nie wiadomo czy podzieli los konceptów Vision GT innych marek, pojawiając się w wirtualnym świecie konsolowego tytułu Gran Turismo.

Škoda Vision GT
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Škoda
Škoda Vision GT
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)