Krakowska policja ma nowe radiowozy. Mogą poruszać się bezszelestnie

Krakowska policja ma nowe radiowozy. Mogą poruszać się bezszelestnie

Hybrydowe Toyoty Corolle dołączyły do floty krakowskiej policji.
Hybrydowe Toyoty Corolle dołączyły do floty krakowskiej policji.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
20.01.2021 08:46, aktualizacja: 13.03.2023 10:15

Krakowscy policjanci dobrze zaczęli rok. Właśnie dostali do dyspozycji 21 nowych, hybrydowych radiowozów Toyoty. Samochody trafią do komisariatów w mieście oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

19 stycznia 2021 roku na placu Wszystkich Świętych w Krakowie uroczyście przekazano nowe radiowozy do dyspozycji funkcjonariuszy. To 21 toyot z napędem hybrydowym. Auta trafią do 8 komisariatów na terenie miasta, a także do Wydziału Ruchu Drogowego oraz Sztabu Policji KMP w Krakowie. Nowe radiowozy będą wykorzystywane zarówno podczas codziennych patroli, jak również przez policjantów drogówki.

Jak przystało na toyoty, pod maską znajdziemy ekonomiczny i ekologiczny napęd hybrydowy. Przedstawiciele policji podkreślają, że wybór nie był przypadkowy i w dużej mierze podyktowany zanieczyszczeniem powietrza, z jakim miasto zmaga się szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Mniej oczywistą zaletą jest też możliwość bezszelestnego przemieszczania przy niskich prędkościach, z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego, co w niektórych akcjach wymagających dyskrecji może okazać się sporą zaletą.

Zakup 21 nowych radiowozów pochłonął łącznie ponad 2 mln zł. W kosztach partycypował również Urząd Miasta Krakowa. Co warte odnotowania, wydatków będzie więcej. W planach jest już przekazanie kolejnych 6 aut o łącznej wartości 450 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)