Meksykańska policja zamówiła 15 Tesli Cybertruck

Meksykańska policja zamówiła 15 Tesli Cybertruck

Dawno żadne auto nie budziło aż takich emocji jak Tesla Cybertruck.
Dawno żadne auto nie budziło aż takich emocji jak Tesla Cybertruck.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
04.12.2019 11:50, aktualizacja: 13.03.2023 13:41

Tesla tuż po premierze swojego elektrycznego pickupa rozpoczęła przyjmowanie zamówień. Aby ustawić się w kolejce po auto, które trafi do produkcji nie wcześniej niż w 2021 roku, wystarczy wpłacić zadatek w wysokości 100 dolarów. Jak się okazuje, wśród chętnych są nie tylko osoby prywatne, lecz także instytucje publiczne. W tym meksykańska policja.

Władze miasta Ciudad Valles znajdującego się w meksykańskim stanie San Luis Potosi, na czele z burmistrzem Adriánem Esperem Cárdenasem zarezerwowały 15 egzemplarzy futurystycznego pickupa Tesli. Gdy auta zostaną już wyprodukowane, zasilą szeregi tamtejszej policji.

W rozmowie z lokalnymi mediami El Imparical, Cárdenas poinformował, że niedługo po premierze Cybertrucka wysłał do Elona Muska, wizualizację przedstawiającą przyszłe radiowozy w barwach lokalnej policji, licząc, że otrzyma zniżkę. Czy Musk odpowiedział? Tego nie wiemy. Pewnym jest jednak, że zamówienie zostało złożone - zarezerwowano 10 egzemplarzy z dwoma silnikami oraz 5 sztuk w topowej, trójsilnikowej wersji.

Burmistrz Cardenas zapytany o powody podjęcia takiego, a nie innego wyboru odpowiedział, że zależy mu na zmniejszeniu poziomu zanieczyszczenia powietrza w mieście, a zakup Tesli jest jednym z kroków, które pomogą to osiągnąć. Poza tym takie radiowozy z pewnością będą wyróżniać się na ulicach, a obiecywana przez Muska wytrzymałość nadwozia i kuloodporność zapewne okażą się przydatnymi cechami w policyjnej służbie.

Co ciekawe, Ciudad Valles nie jest pierwszym miastem, które złożyło zamówienie na Teslę Cybertruck. Zrobił to także Dubaj, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Coś nam jednak mówi, że na tym nie koniec. Czyżby Cybertruck miał stać się radiowozem przyszłości? Czas pokaże.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)