Mitsubishi ASX wróci w 2023 jako zupełnie nowy model. Będzie krewnym Captura i Juke'a

Mitsubishi ASX wróci w 2023 jako zupełnie nowy model. Będzie krewnym Captura i Juke'a

Zapowiedź nowego Mitsubishi ASX
Zapowiedź nowego Mitsubishi ASX
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Mitsubishi
Marcin Łobodziński
01.02.2022 15:48, aktualizacja: 10.03.2023 14:19

Mitsubishi zapowiedziało nowego ASX-a na rynek europejski. Ma się pojawić wiosną 2023 roku i będzie wyposażony w napędy hybrydowe. Wspólna platforma z Capturem i Jukiem może wzmocnić zainteresowanie modelem.

Obecnie Mitsubishi ma w ofercie na nasz rynek tylko trzy modele: małego Space Stara, SUV-a Eclipse Cross oraz pick-upa L200. Czekamy też na Outlandera, ale na razie nie wiadomo, kiedy się pojawi. Z kolei za nieco ponad rok do oferty wpadnie ASX.

Mitsubishi zapowiada, że ASX nowej generacji będzie miał "pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV)". Można więc po takiej sugestii oczekiwać również klasycznej wersji benzynowej.

Samochód powstał na platformie CMF-B Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, na której zbudowano m.in. Renault Captura oraz Nissana Juke’a. Produkcja ASX-a odbywać się będzie w zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.

Wspólna strategia producentów należących do wspomnianego aliansu polega m.in. na dążeniu do poszerzenia zakresu współdzielenia platform aż do osiągnięcia 80 proc. korelacji w 2026 r. Wbrew wcześniejszym spekulacjom Mitsubishi dzięki temu wzmocni swoją pozycję w Europie, a nie się z niego wycofa. Alians chce też podbić europejski rynek w dziedzinie samochodów elektrycznych, oferując do 2030 r. aż 35 takich modeli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)