Do czego może służyć monolit z Utah? Jeep sugeruje, że to ładowarka

Do czego może służyć monolit z Utah? Jeep sugeruje, że to ładowarka

Jeep szybko podchwycił temat, sugerując, że monolit to stacja ładowania.
Jeep szybko podchwycił temat, sugerując, że monolit to stacja ładowania.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
10.12.2020 11:28, aktualizacja: 13.03.2023 10:22

Na piaszczystej ziemi, pomiędzy skałami w Utah stanął tajemniczy, metalowy monolit, który wzbudził zainteresowanie turystów i lokalnych mieszkańców. Niektórzy widzieli w nim prezent od kosmitów. Jeszcze inni postanowili wykorzystać obiekt w celach marketingowych

Wszystko zaczęło się w połowie listopada 2020 roku. Załoga helikoptera przelatującego nad pustynią w południowo-wschodniej części stanu Utah dostrzegła dziwny obiekt wystający z powierzchni ziemi. Okazało się, że to 3-metrowy, metalowy monolit.

Wiadomość obiegła media, ale władze nie zdradziły lokalizacji obiektu. Krótko potem zniknął on równie szybko, co się pojawił. Skąd się tam wziął i jaki był jego cel? Odpowiedź pozostaje tajemnicą, ale Jeep w żartobliwej reklamie postanowił rzucić więcej światła na sprawę.

Amerykański producent wykorzystał metalowy monolit w akcji promującej nowe, hybrydowe modele z serii 4xe, publikując grafikę przedstawiającą tajemniczy obiekt jako ładowarkę do aut elektrycznych. Zasugerował tym samym, że hybrydowego jeepa naładujemy nawet w największej głuszy.

Co ciekawe, podobne monolity pojawiają się też w innych zakątkach świata, nawet nad Wisłą - w okolicach Mostu Świętokrzyskiego w Warszawie. Powód ich powstawania nadal pozostaje tajemnicą. Wiadomo jednak, że metalowa budowla w stolicy podzieliła los amerykańskiego odpowiednika i również została usunięta przez władze. Te tłumaczyły swoje działania kwestiami bezpieczeństwa, przepisami budowlanymi i przeciwpowodziowymi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)