Następca Audi R8 będzie elektrykiem. To już pewne

Następca Audi R8 będzie elektrykiem. To już pewne

Audi R8 czeka na następcę
Audi R8 czeka na następcę
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Aleksander Ruciński
12.12.2021 08:50, aktualizacja: 10.03.2023 14:31

Czy tego chcemy, czy nie, przyszłość motoryzacji jest elektryczna. Plany Audi dotyczące topowego modelu nie powinny więc nikogo dziwić.

Obecna, druga już generacja Audi R8 jest z nami od 2015 roku. Producent myśli więc nad następcą. Ci, którzy sądzili, że będzie on spalinowy, mocno się zawiodą. Planami dotyczącymi sportowego modelu przyszłości podzieliła się Linda Kurz, szefowa marketingu Audi.

Kurz, w wywiadzie dla magazynu "Roadshow" zdradziła, czym mniej więcej będzie kolejny "halo car" Audi. "Następnym wyzwaniem dla nas będzie transformacja segmentu R, który zmierza w kierunku pełnej elektryfikacji. To zadanie na najbliższą dekadę" - stwierdziła.

Przyznała też, że ewentualny następca R8 wcale nie musi go przypominać. Ani w kwestii wyglądu, ani też nazwy. Co więcej, jeszcze przed 2026 rokiem 8 na 10 modeli z linii Audi RS będzie zasilane prądem lub hybrydą plug-in.

Oczywiście jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach dotyczących nowej odsłony topowego audi, ale ci, którzy chcieliby kupić mocnego spaliniaka z czterema pierścieniami na masce, zdecydowanie muszą się pospieszyć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)