Nowy hipersamochód od Porsche? Jeśli tak, to hybryda lub elektryk

Nowy hipersamochód od Porsche? Jeśli tak, to hybryda lub elektryk

Porsche 918 Spyder
Porsche 918 Spyder
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Porsche
Kamil Niewiński
10.04.2023 18:45, aktualizacja: 11.04.2023 09:28

Fani Porsche od wielu lat czekają na następcę Porsche 918 Spyder. Oczekiwanie potrwa jednak jeszcze dobre kilka lat, a taki model, jeżeli już powstanie, najprawdopodobniej będzie elektrykiem.

Porsche 918 Spyder był ostatnim hipersamochodem wyprodukowanym przez markę ze Stuttgartu. Od kiedy jego produkcja zakończyła się w 2015 roku, nie doczekał się on żadnego następcy z krwi i kości. Najnowsze doniesienia przytaczane przez Motor1 i Motor Trend wskazują na to, że premiery takiego modelu nie doczekamy się za szybko, choć nie oznacza to, że nie istnieje on w głowach projektantów.

Już kilka lat temu pojawiały się plany na stworzenie następcy 918. Idealnym przykładem jest tutaj Porsche 919, które jednak nie doczekało się nigdy zrealizowania w postaci seryjnie produkowanego samochodu. Takiego też nie otrzymamy w najbliższej przyszłości - jeżeli mielibyśmy już spodziewać się debiutu nowego hipersamochodu, to raczej bliżej końca obecnej dekady.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Porsche mówi się również o tym, że taki samochód posiadałby silnik hybrydowy lub w pełni elektryczny. Nie powinno być to dla nas zaskoczeniem - debiutujący w 2013 roku 918 Spyder sam był przecież hybrydą. W przypadku tworzenia hipersamochodów niemiecki producent lubi stawiać na świeże rozwiązania. Porsche z pewnością jest również przekonane do takich ruchów z uwagi na sukces Taycana.

Obecnie Porsche wraz z firmą Cellforce Group prowadzi prace nad nowymi bateriami, które mają być gotowe do implementacji w modelach Porsche w przeciągu dwóch najbliższych lat. Mają one mocno poprawić gęstość energii, jak i osiągi. Patrząc na to, jak mocno Niemcy stawiają na elektryfikację nie powinno nas więc w ogóle dziwić, że znajdujący się w sferze wyobrażeń hypercar poszedłby również w tę stronę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)