Polskie Triggo podpisało umowę z ItalDesign. W planach podbój Chin

Polskie Triggo podpisało umowę z ItalDesign. W planach podbój Chin

Mały, zwinny i elektryczny - tak w skrócie można opisać triggo.
Mały, zwinny i elektryczny - tak w skrócie można opisać triggo.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
06.11.2020 10:12, aktualizacja: 13.03.2023 10:29

Polski pojazd elektryczny stworzony z myślą o miejskiej mobilności może trafić także na rynek chiński. Wsparciem w realizacji tych planów będzie należące do koncernu Volkswagena włoskie studio projektowe ItalDesign-Giugiaro.

Triggo to pierwszy polski pojazd elektryczny łączący cechy pełnoprawnego auta i motocykla. Małe wymiary ułatwiają parkowanie i poruszanie się w gęstym ruchu, a zeroemisyjny napęd pozwala wjechać nawet do ścisłych centrów miast.

Wciąż czekamy na rozpoczęcie oficjalnej dystrybucji, ale wiele wskazuje, że Triggo może odnieść sukces na wielu rynkach. Świat pozytywnie zareagował na tę premierę, a wiele osób, choćby w komentarzach pod filmem promocyjnym, wyraziło chęć zakupu. Sam producent również podchodzi do tematu poważnie, o czym świadczą niedawne działania.

Jak się okazuje, Triggo nie zamierza ograniczać swojej oferty wyłącznie do Europy. W planach jest też ekspansja na rynek chiński, który może okazać się najważniejszym dla polskiej firmy. Przypieczętowaniem decyzji jest umowa podpisana z włoskim studiem projektowym ItalDesign-Giugiaro, które ma opracować nową wersję pojazdu, dostosowaną do wymagań azjatyckich klientów.

Triggo | Stop wasting your time in traffic jams!

Na razie nie wiemy, kiedy powinniśmy spodziewać się pierwszych owoców współpracy. Pewnym jest jednak, że wcześniej do sprzedaży trafi europejskie wydanie Triggo, które zadebiutowało w ostatecznej formie w czerwcu 2020 roku. Obecnie działania skupiają się na stworzeniu sieci dystrybucji na Starym Kontynencie, co utrudnia pandemia koronawirusa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)