Porsche 914 trafiło na sprzedaż. Pod maską skrywa niespodziankę

Porsche 914 trafiło na sprzedaż. Pod maską skrywa niespodziankę

Porsche 914 EV
Porsche 914 EV
Źródło zdjęć: © fot. bringatrailer
Aleksander Ruciński
14.08.2022 06:15, aktualizacja: 10.03.2023 13:44

Zgodnie z zapowiedziami, nowy elektryczny roadster Porsche ma być gotowy już za dwa lata. Ci, którzy nie chcieliby tyle czekać, mają jednak używaną alternatywę. To 914 przerobione na zasilanie prądem.

914 nigdy nie należało do grona najbardziej kultowych porsche. Ma jednak swoich zwolenników, a stosunkowo prosta konstrukcja daje spore pole do modyfikacji. Amerykański warsztat EV West robi z tego użytek tworząc gotowe zestawy do konwersji napędu ze spalinowego na elektryczny.

Zestaw obejmuje bezszczotkowy silnik elektryczny HPEVS AC-50 i 36 akumulatorów CALB LiFeP04. Co ciekawe, całość nadal jest sprzężona z klasyczną, 5-biegową skrzynią, co musi owocować niepowtarzalnymi wrażeniami z jazdy.

Jeden z egzemplarzy napędzanych takim zestawem trafił właśnie na aukcję Bring a Trailer. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od spalinowego oryginału, choć samo nadwozie przejechało już ponad 100 tys. mil i nosi ślady zużycia.

Elektryczny napęd połączono z oryginalną skrzynią biegów
Elektryczny napęd połączono z oryginalną skrzynią biegów© fot. bringatrailer

Nie jest to idealny, kolekcjonerski egzemplarz, lecz może być świetną przepustką dla kierowców wkraczających do świata zelektryfikowanych klasyków. Szczególnie, że cena nie wydaje się wygórowana. Na cztery dni przed końcem aukcji wynosiła 10 tys. dolarów, podczas gdy sama konwersja EV West to wydatek w wysokości 8734 dolarów plus akumulatory.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)