Porsche Vision Gran Turismo Racing już gotowe. Pojedziecie nim w wirtualnym świecie

Porsche Vision Gran Turismo Racing już gotowe. Pojedziecie nim w wirtualnym świecie

Porsche Vision Gran Turismo
Porsche Vision Gran Turismo
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
06.12.2021 09:07, aktualizacja: 10.03.2023 14:33

Porsche odsłoniło kolejny, spektakularny koncept, który istnieje wyłącznie w wydaniu cyfrowym. To reprezentant serii Vision Gran Turismo, reprezentowanej w wirtualnych wyścigach Gran Turismo na platformie PlayStation.

Koncepty Vision Gran Turismo mają dość długą tradycję. Pierwszym był Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo pokazany w 2013 roku. Od tego czasu konsolowa gra doczekała się kilkunastu kolejnych projektów, które można podziwiać i prowadzić wyłącznie w wirtualnym świecie.

Najnowsze dzieło pochodzi od Porsche i w niczym nie przypomina modeli marki, które znamy z rzeczywistości. Projekt nadwozia zdecydowanie podporządkowano jak najlepszej aerodynamice. To wyścigówka z prawdziwego zdarzenia, wyróżniająca się kilkoma interesującymi detalami.

Najważniejszym jest z pewnością unoszony do góry dach, ułatwiający zajęcie pozycji w minimalistycznej kabinie. Ciekawie prezentuje się też oświetlenie oparte na wąskich pasach LED z przodu i szerokiej listwie z tyłu. Ten konkretny element wygląda jak żywcem wyjęty z Taycana. Warto również zwrócić uwagę na aktywny spojler zmieniający kąt w celu zapewnienia optymalnego docisku.

Porsche Vision Gran Turismo
Porsche Vision Gran Turismo© mat. prasowe / Porsche

W wirtualnej kabinie znajdziemy holograficzny wyświetlacz prezentujący informacje tuż nad kierownicą i fotele przytwierdzone bezpośrednio do monokoku. Fakt, że wszystko jest cyfrowe, nie przeszkadza producentowi mówić o wegańskim wnętrzu i materiałach z recyklingu, co świetnie wpisuje się w ekologiczny charakter modelu. Jak nietrudno się bowiem domyślić, Vision Gran Turismo jest elektrykiem.

Porsche nie zdradza jednak dokładnej specyfikacji. Zapewne poznamy ją przy okazji długo oczekiwanej premiery Gran Turismo 7, którą zaplanowano na 4 marca 2022 roku. Tytuł ma być dostępny na konsolach PlayStation 4 i 5.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)