Radom dostanie 10 autobusów elektrycznych. Projekt ma kosztować 31 mln zł

Radom dostanie 10 autobusów elektrycznych. Projekt ma kosztować 31 mln zł

Urbino 12 electric - takie autobusy będą jeździły w Radomiu już za niewiele ponad rok
Urbino 12 electric - takie autobusy będą jeździły w Radomiu już za niewiele ponad rok
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński
29.04.2019 08:00, aktualizacja: 13.03.2023 14:11

Zarząd Dróg Miejskich w Radomiu wybrał ofertę na dostarczenie elektrycznych autobusów. Od 2020 roku po mieście będzie jeździło dziesięć solarisów na prąd.

Autobusy pojawią się na ulicach w czerwcu 2020 roku i będą zasilane wyłącznie energią elektryczną. Przy okazji miasto postawi ładowarki dla takich pojazdów. To element dużego projektu unijnego na rozwój transportu w mieście.

Jedyną ofertę na dostarczenie autobusów złożyła firma Solaris Bus & Coach, proponując model Urbino 12 electric. Jak informuje wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, dziesięć takich pojazdów będzie kosztowało 31 mln zł.

To jednak nie jest cena 3,1 mln zł za autobus, lecz łączna kwota za pojazdy oraz infrastrukturę do ich ładowania. Baterie będą ładowane z wysięgników pantografów i takich też powstanie dziesięć. MZDiK zaakceptował już ofertę.

W ramach całego projektu finansowanego ze środków unijnych postawione zostaną także nowe wiaty przystankowe, tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i biletomaty, a później również drogi rowerowe.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)