Skoda ujawnia projekt wnętrza konceptu Vision iV. Jest przestronnie i futurystycznie

Skoda Vision iV
Skoda Vision iV
Szymon Jasina

20.02.2019 13:17, aktual.: 13.03.2023 14:19

Wnętrza samochodów koncepcyjnych zawsze zwracają uwagę i wywołują dyskusje o tym, ile z nich uda się przenieść do modeli seryjnych. Nie inaczej będzie w przypadku Skody Vision iV, której kabina znacząco różni się od tego, co znamy dziś z czeskich aut.

Po szkicach zapowiadających nadwozie konceptu Skody przygotowanego na salon samochodowy w Genewie zaprezentowano projekt wnętrza. W oczy od razu rzuca się wysoko umieszczony ekran systemu multimedialnego. Obok niego, za kierownicą umieszczono mniejszy, ale wystający wyświetlacz zegarów. Poza nimi na desce rozdzielczej nie ma przełączników czy pokręteł, co czyni cały projekt bardzo czystym i nowoczesnym. Oddzielenie tunelu środkowego dodatkowo potęguje ten efekt zapewnia sporo przestrzeni między przednimi fotelami.

Ciekawie prezentuje się dwuramienna i nieco kwadratowa kierownica, która zamiast tradycyjnego logo otrzymała napis Skoda. Oczywiście jest to tylko szkic, ale pozwala dość dobrze wyobrazić sobie wygląd kabiny.

Skoda przyzwyczaiła nas, że jej koncepty bezpośrednio zapowiadają samochody, które później trafiają do produkcji. W przypadku konceptu Vision iV mamy do czynienia ze sportowym SUV-em. Jako że taki model spodziewany jest od dawna, to można być pewnym, że również samochód, który pojawi się w Genewie, w przyszłości przerodzi się w auto seryjne.

Jednak mowa tu przede wszystkim o nadwoziu. W przypadku wnętrza raczej należy się spodziewać tylko niewielkiej inspiracji modelem koncepcyjnym, ale można mieć nadzieję, że przechodząca spore zmiany Skoda zaskoczy nas w tej kwestii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)