Tesla Cybertruck znów opóźniona. Kto by się spodziewał?

Tesla Cybertruck znów opóźniona. Kto by się spodziewał?

Tesla Cybertruck pierwotnie miała być gotowa w 2021 roku
Tesla Cybertruck pierwotnie miała być gotowa w 2021 roku
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
07.09.2021 08:02, aktualizacja: 10.03.2023 15:28

Cybertruck to jeden z najbardziej spektakularnych projektów ostatnich lat. Co z tego, skoro wciąż nie doczekał się produkcji. Pierwotnie auto miało być gotowe w 2021 roku, lecz tradycyjnie dla Tesli, tak się nie stało. Jest już kolejna data.

Tesla jest naprawdę niezła w auta elektryczne, ale raczej nie słynie z dotrzymywania obietnic. Rynkowa premiera futurystycznego Cybertrucka po raz kolejny została przesunięta w czasie. Auto, które debiutowało w 2019 roku, miało być gotowe 2 lata później. Potem Musk poinformował o przełożeniu terminu na 2022, a teraz na 2023 rok. Chyba.

Warto bowiem odnotować, że jest to wstępna data, gdyż na chwilę obecną producent nie jest w stanie podać konkretnego i pewnego terminu. Zakomunikował to sam Elon Musk podczas wewnątrzfirmowej konferencji skierowanej do pracowników i udziałowców. Nie podał jednak przyczyn takiego stanu rzeczy.

Cybertruck nie jest jedynym spóźnionym projektem Tesli. Podobne losy dotyczą zapowiadanego od dawna, sportowego modelu Roadster, który miał być gotowy w 2020 roku, lecz jak tłumaczył Musk, auto na razie wypadło z listy priorytetów, gdyż firma woli skupić się na... Cybertrucku.

Warto wspomnieć, że na Cybertrucka czeka ponad milion klientów, którzy zdecydowali się dokonać rezerwacji w ciemno. To ogromna presja i wyzwanie dla Tesli, ale też gwarancja rynkowego sukcesu. Niewykluczone, że gdy elektryczny pickup w końcu zacznie trafiać na drogi, przez długi czas będzie królował na liście najlepiej sprzedających się elektryków.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)