Tesla Semi 1 w końcu trafi do klientów. Znamy datę

Tesla Semi 1 w końcu trafi do klientów. Znamy datę

Tesla Semi 1
Tesla Semi 1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Tesla
Aleksander Ruciński
20.11.2022 11:45

Autonomiczne ciężarówki Tesli zadebiutowały już pięć lat temu. Jak dotąd jednak nie były oferowane w sprzedaży. Zmieni się to 1 grudnia 2022 roku, kiedy to Semi 1 uzupełnią amerykańską flotę Pepsi.

Tesla już oficjalnie wkracza do świata ciężkiego transportu. Po latach testów i rozwoju Semi 1, elektryczna ciężarówka jest podobno gotowa do rynkowego debiutu. Pojazdy w pierwszej kolejności trafią do najważniejszych klientów. Do końca bieżącego roku na amerykańskie drogi powinno wyjechać około 100 egzemplarzy.

W pierwszej kolejności z Semi 1 skorzysta Pepsi. Warto jednak odnotować, że na liście odbiorców są również firmy z Europy, takie jak Girteka czy Sitra - donosi portal 40ton.net. Przeszkodą w dystrybucji na Starym Kontynencie wciąż jednak mogą być kwestie homologacyjne.

Wciąż zresztą trudno mówić o produkcji wielkoseryjnej. W 2023 roku Tesla zamierza bowiem stworzyć tylko 250 sztuk. Sprawa ma nabrać tempa dopiero w 2024 roku. Zgodnie z planem, produkcja zostanie wówczas przeniesiona do innego zakładu, z roczną zdolnością na poziomie 50 tys. sztuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czas pokaże, czy będzie tak w istocie. Firma Elona Muska nie słynie bowiem z dotrzymywania zapowiadanych terminów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)