TestyKiaTest: Kia Sportage - Czy nowoczesność zabrała jej charakter?

Test: Kia Sportage - Czy nowoczesność zabrała jej charakter?

Maciej Gomułka
22.02.2022 08:04, aktualizacja: 23.11.2022 13:06

Nowoczesny wygląd, futurystyczne wnętrze, ale dużo klasycznych rozwiązań. Kia Sportage została tak zaprojektowana, aby przypaść do gustu jak największej grupie klientów. W tym filmie opowiem Wam o dwóch światach, jakie łączy najnowsze wcielenie tego modelu.

Kia Sportage - opinia, test

Kia Sportage jest na rynku od 1993 roku. Czy prawie 30 lat doświadczenia przy tym modelu sprawiło, że jego 5 generacja będzie samochodem doskonałym? Jedno jest pewne. W tym aucie każdy znajdzie coś dla siebie nawet jeśli nie jest fanem nowoczesnych rozwiązań, na które coraz częściej kierowcy są skazani.

To, co zasługuje na uznanie to różnorodność w zakresie jednostek napędowych do wyboru. Prócz klasycznego silnika benzynowego oraz wysokoprężnego można zdecydować się na te same warianty paliwowe z układem miękkiej hybrydy, oraz jednostki benzynowe wspomagane silnikami elektrycznymi. W zależności od wybranej opcji napędowej będziemy mogli otrzymać napęd na 4 koła oraz automatyczną skrzynię biegów.

Nowoczesność w środku objawia się pod postacią dwóch dużych ekranów połączonych ze sobą szklaną taflą. Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo przyjemna dla oka, podobnie jak samo rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że kiedy zdecydujemy się na tańszą wersję wyposażenia, to otrzymamy inny system multimedialny z mniejszymi ekranami, które już nie będą ze sobą połączone, co będzie wyglądać znacznie gorzej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym samochodzie, zapraszam do oglądania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)