Toyota Compact Cruiser EV jest świetna. Oby trafiła do produkcji

Toyota Compact Cruiser EV jest świetna. Oby trafiła do produkcji

Auto zdecydowanie może się podobać
Auto zdecydowanie może się podobać
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Aleksander Ruciński
15.12.2021 12:07, aktualizacja: 10.03.2023 14:30

14 grudnia 2021 roku Toyota przedstawiła plany na elektryczną przyszłość, przy okazji pokazując kilkanaście konceptów. Jednym z nich jest Compact Cruiser EV, który w przyszłości uzupełni segment elektrycznych SUV-ów z terenowym zacięciem.

Toyota Compact Cruiser EV to bez wątpienia jeden z najciekawszych konceptów pokazanych przez markę przy okazji zaprezentowania strategii rozwoju elektromobilności. Kształtami i kolorystyką nawiązuje do kultowego modelu FJ Cruiser, lecz dla odmiany jest zasilany prądem.

Jak sama nazwa wskazuje, auto ma kompaktowe wymiary. Jest rozwinięciem konceptu F4-X pokazanego w 2017 roku i prawdopodobnie tak jak on, bazuje na platformie TNGA-C - tej samej, którą wykorzystuje np. Toyota C-HR.

Co ważne, Compact Cruiser EV, tak jak wszystkie koncepty pokazane niedawno przez Toyotę, ma szanse na produkcję. To świetna wiadomość dla klientów preferujących prostą, kanciastą stylistykę. Sukces Jeepa Renegade czy Suzuki Jimny jest najlepszym dowodem, że takich osób jest całkiem sporo.

Nowa toyota mogłaby stanowić dla nich ciekawą alternatywę, tym bardziej że Jeep też pracuje już nad kolejną odsłoną Renegade'a zasilaną prądem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)