Trzeci Kongres Nowej Mobilności za nami. Podsumowuje go dyrektor PSPA Maciej Mazur

Trzeci Kongres Nowej Mobilności za nami. Podsumowuje go dyrektor PSPA Maciej Mazur

Mateusz Żuchowski
15.09.2022 20:56, aktualizacja: 15.09.2022 22:56

Łódź po raz kolejny stała się polską stolicą elektromobilności. Przez trzy dni przez teren EC1 przewinęło się ponad tysiąc uczestników oraz ponad 240 uczestników debat. Jakie efekty one przyniosą? Ocenia Dyrektor Zarządzający PSPA, stowarzyszenia organizującego kongres.

Kongres Nowej Mobilności to doroczne wydarzenie, na którym w jednym miejscu spotykają się wszystkie najważniejsze osoby związane z rozwojem elektromobilności w Polsce: od przedstawicieli producentów samochodów, akumulatorów i ładowarek, przez reprezentantów władz wszystkich szczebli, na samych użytkownikach aut elektrycznych kończąc.

Tegoroczna edycja była jeszcze większa i bardziej rozbudowana od poprzednich, co dowodzi nieustannie wznoszącej się fali popularności elektromobilności, ale i dużej skuteczności organizatorów tego wydarzenia, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Jej Dyrektor Zarządzający Maciej Mazur w powyższym wywiadzie podsumowuje to wydarzenie oraz tłumaczy, czemu powinniśmy przyłączyć się do tej elektrycznej rewolucji jak najszybciej. Według niego przyniesie to Polsce wymierne korzyści nie tylko środowisku, ale i gospodarce.

Materiał powstał we współpracy z Kongresem Nowej Mobilności

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)