Uber zainstaluje 700 ładowarek w Londynie. Będą z nich korzystać wszyscy

Uber zainstaluje 700 ładowarek w Londynie. Będą z nich korzystać wszyscy

Uber chce być bardziej "zielony"
Uber chce być bardziej "zielony"
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Uber
Aleksander Ruciński
15.03.2022 09:07, aktualizacja: 10.03.2023 14:10

Uber będący jednym z najpopularniejszych przewoźników w Londynie, zamierza solidnie zainwestować w rozwój tamtejszej sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Na tym jednak nie koniec.

Dostępność stacji ładowania to jedna z kluczowych kwestii dla rozwoju elektromobilności w każdym zakątku Europy. Swoją cegiełkę do elektrycznej przyszłości dołoży także Uber, który właśnie ogłosił śmiałą decyzję.

Firma zamierza zainwestować 5 milionów funtów w rozbudowę publicznej sieci ładowania w Londynie. Zgodnie z założeniami, w gminach Newham, Brent i Redbridge stanie 700 szybkich ładowarek, z których skorzystają nie tylko kierowcy pracujący dla przewoźnika, ale wszyscy chętni.

  • Kierowcy często mówią mi, że nie mają dostępu do niezawodnych stacji ładowania blisko ich domów, co znacząco zniechęca do aut elektrycznych. Inwestując w rozwój sieci tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, sprawimy, że tysiące osób będą mogły przejść na elektromobilność - mówi główny menedżer Ubera na Europę Północną, Jamie Heywood.

Wcześniej przewoźnik uruchomił w Londynie opcję "Uber Green" pozwalającą klientom wybrać elektryczny transport w granicach miasta w identycznej cenie jak w przypadku pojazdów spalinowych. Firma wspólnie z brytyjskim producentem Arrival pracuje też nad własnym pojazdem, będącym taksówką przyszłości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, poznamy go już w 2023 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)