Volkswagen ID.Next to zapowiedź elektrycznego SUV-a

Volkswagen ID.Next to zapowiedź elektrycznego SUV-a

Duży SUV z napędem elektrycznym zadebiutuje pod koniec 2020 roku.
Duży SUV z napędem elektrycznym zadebiutuje pod koniec 2020 roku.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
04.11.2019 08:59, aktualizacja: 13.03.2023 13:48

Nie od dziś wiadomo, że Volkswagen planuje w najbliższych latach skupić się głównie na rozbudowaniu oferty pojazdów elektrycznych. Do zaprezentowanego już kompaktowego ID.3 dołączą niebawem kolejne propozycje. Wśród nich także SUV, którego zapowiedź właśnie zaprezentowano w Pekinie.

Przedstawiciele marki na chińskiej prezentacji określali ten model mianem ID.Next. Nie zdziwimy się jeśli wersja produkcyjna zostanie ochrzczona mianem ID.4. To dokładnie to samo auto, które pod osłoną sztucznej mgły stało w szklanym akwarium na stoisku marki podczas tegorocznych targów we Frankfurcie. Teraz możemy przyjrzeć mu się nieco dokładniej, choć Niemcy nadal nie zrezygnowali z kamuflażu, którym oklejono nadwozie.

Produkcja ID.4 ma ruszyć pod koniec 2020 roku. Pod względem stylistycznym auto powinno stanowić rozwinięcie konceptu ID.Crozz, co oznacza, że wielkością uplasuje się pomiędzy Tiguanem, a Tiguanem Allspace. Nie będzie to więc mały samochód, co widać na fotografiach z chińskiej prezentacji. Miejsce wczesnej premiery nie jest przypadkowe. Volkswagen przewiduje bowiem, że to właśnie klienci w Azji będą chętnie sięgać po ten model.

Biorąc jednak pod uwagę popularność SUV-ów i crossoverów w Europie, nie zdziwimy się, jeśli ID.4 odniesie sukces także na Starym Kontynencie. Tym bardziej że stylistyka wydaje się dość europejska. Potężne nadkola, wysoko poprowadzona linia okien, wąskie reflektory, czy tylne światła połączone poprzecznym zdecydowanie przypadną do gustu europejskim klientom.

Obraz
© mat.prasowe

W najbliższych miesiącach będziemy stopniowo poznawać kolejne szczegóły dotyczącego tego ważnego modelu. ID.4 jest samochodem, który może w bardzo dużym stopniu przyczynić się do popularyzacji napędu elektrycznego na świecie. To także kolejny kamień milowy w ofercie Volkswagena i dowód na to, że niemiecki koncern traktuje temat pojazdów elektrycznych poważnie. Do 2023 roku ich gama ma liczyć aż 10 modeli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)