Volkswagen oferuje szybką ładowarkę do aut elektrycznych. Kosztuje 1729 zł

Volkswagen oferuje szybką ładowarkę do aut elektrycznych. Kosztuje 1729 zł

Volkswagen oferuje szybką ładowarkę do aut elektrycznych. Kosztuje 1729 zł
Aleksander Ruciński
27.11.2019 15:59, aktualizacja: 13.03.2023 13:42

Wzrost popularności samochodów elektrycznych zmusza producentów do poszukiwania rozwiązań, które mogłyby ułatwić życie ich użytkownikom. Jednym z nich jest bez wątpienia ładowarka typu wallbox oferowana przez Volkswagena, która pozwala skrócić czas ładowania pojazdu w domu nawet pięciokrotnie.

Nie ma przeciwwskazań co do tego, by ładować pojazd elektryczny ze zwykłego domowego gniazdka. Problem w tym, że proces ładowania trwa wówczas znacznie dłużej niż przy korzystaniu z szybkich urządzeń dostępnych publicznie w coraz większej liczbie miast. Istnieją jednak także pośrednie rozwiązania, pozwalające na przyspieszenie procesu domowego ładowania. Wystarczy zamontować odpowiednie urządzenie w swoim garażu.

Takim urządzeniem jest ID. Charger, czyli ścienna ładowarka oferowana przez Volkswagena, która pozwala "nakarmić" baterię prądem o mocy do 11 kW, co powinno pozwolić na maksymalne uzupełnienie akumulatorów Volkswgena ID.3 w czasie nieprzekraczającym 6 godzin. Co więcej, wcale nie jest to droga zabawa - dzięki wykorzystaniu tańszej taryfy nocnej można znacząco obniżyć koszty użytkowania elektryka.

ID. Charger będzie można kupić w autoryzowanych salonach Volkswagena lub przez Internet już od początku 2020 roku. Cena podstawowego wariantu to uczciwe 1729 żł. Dostępne będą także bardziej zaawansowane wersje, z dodatkowymi opcjami cyfrowymi. Prawdopodobnie mowa tu o możliwości zdalnego sterowania, czy programowania godzin ładowania.

Chętnym klientom producent oferuje także usługę montażu i konfiguracji urządzenia. Biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę, warto potraktować dodatkową ładowarkę, jako obowiązkowy gadżet przy zakupie elektrycznego Volkswagena.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)