Volkswagen pokazał nowy napęd. Pewnie trafi do ID.7

Volkswagen pokazał nowy napęd. Pewnie trafi do ID.7

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen AG
Aleksander Ruciński
13.04.2023 09:06, aktualizacja: 13.04.2023 15:58

AP550 – za tą skomplikowaną nazwą kryje się nowy elektryczny napęd Volkswagena. Producent zdradził pierwsze szczegóły techniczne. Trzeba przyznać, że dane nie rozczarowują.

Nie od dziś wiadomo, że elektryfikacja jest priorytetem Volkswagena. Niemiecki koncern sukcesywnie inwestuje nie tylko w rozbudowę gamy modeli, ale i dostępnych napędów. Najnowszy z nich właśnie został zapowiedziany.

Zgodnie z doniesieniami Volkswagena trafi na rynek w czwartym kwartale 2023 roku. Prawdopodobnie pod maską modelu ID.7 – elektrycznego odpowiednika Passata. Moc? 286 KM, a maksymalny moment obrotowy to 550 Nm.

Niemcy twierdzą, że osiągnęli lepszą wydajność dzięki zwiększonej liczbie zwojów i grubszemu przekrojowi drutu. Silnik wykorzystuje też spory magnes, a cała konstrukcja została wzmocniona, by wytrzymać znaczny moment obrotowy. Inżynierowie skupili się jednak nie tylko na osiągach, ale i na wydajności, którą udało się usprawnić dzięki lepszemu chłodzeniu.

Napęd APP550
Napęd APP550© Materiały prasowe | Volkswagen

O tym jak nowy napęd wypada pod kątem liczb, a w szczególności zużycia prądu przekonamy się, gdy trafi do produkcyjnego auta. Choć jeszcze nie wiemy tego oficjalnie, AP550 powinien zadebiutować w modelu ID.7, którego premierę przewidziano na 17 kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)