W siedmiu miastach zatankujesz wodór. W dwóch już w 2023 roku

W siedmiu miastach zatankujesz wodór. W dwóch już w 2023 roku

Obecnie można już tankować wodór, ale tylko do autobusu. Pojazdy osobowe dostaną taką możliwość w przyszłym roku
Obecnie można już tankować wodór, ale tylko do autobusu. Pojazdy osobowe dostaną taką możliwość w przyszłym roku
Źródło zdjęć: © fot. Jan Graczynski/East News
Marcin Łobodziński
16.09.2022 07:40, aktualizacja: 10.03.2023 13:36

Bielsko-Biała, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Piła i Warszawa to kolejne miasta, gdzie PKN Orlen postawi ogólnodostępne stacje tankowania wodoru. Koncern otrzymał już na to pieniądze.

60 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z unijnego programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility – to finansowanie inwestycji PKN Orlen, który już w tym roku uruchomił pierwszą w Polsce stację tankowania wodoru, ale dostępną wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej.

Kierowcy samochodów osobowych będą mogli tankować swoje pojazdy w kilku miastach Polski, ale do 2030 roku, zgodnie z przyjętą strategią, Orlen ma wybudować ponad 100 stacji w Europie Środkowej.

Jak informuje koncern, stacje w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Pile i Warszawie zostaną oddane do użytku w połowie 2025 r. Wcześniej, bo już drugiej połowie 2023 r., otwarte zostaną stacje tankowania wodoru w Poznaniu i Katowicach. Wymienione stacje będą ogólnodostępne, przystosowane do tankowania zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarówek czy autobusów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)