Alfa Romeo będzie w pełni elektryczną marką. Stellantis ogłosił datę

Alfa Romeo będzie w pełni elektryczną marką. Stellantis ogłosił datę

Stelvio i Giulia w końcu doczekają się rodzeństwa.
Stelvio i Giulia w końcu doczekają się rodzeństwa.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
09.08.2021 07:53, aktualizacja: 10.03.2023 15:34

Nie tylko Opel, Fiat i DS. Do śmiałego planu pełnej elektryfikacji dołącza również Alfa Romeo, która dziś ma w ofercie zaledwie dwa modele. W przyszłości będzie ich jednak więcej, choć raczej nie wszystkie trafią w gusta fanów marki.

Wszystko dlatego, że zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli koncernu opublikowanymi podczas oficjalnej konferencji prasowej, wszystkie nowe Alfy po 2027 roku mają mieć elektryczny napęd. To wynik strategii zakładającej pełne zelektryfikowanie marek premium wchodzących w skład Stellantisa - podobny los czeka Lancię oraz DS-a, o czym zresztą informowaliśmy niedawno.

To dość odważna deklaracja szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że póki co Alfa Romeo nie może pochwalić się żadnym zelektryfikowanym, a tym bardziej elektrycznym modelem. Spalinowe Stelvio i Giulia to jedyne propozycje w gamie włoskiej legendy. Niebawem dołączy do nich jednak Tonale, które ma być dostępne również z hybrydą plug-in.

Brytyjski Autocar powołujący się na wewnętrzne źródła twierdzi, że później pójdzie już z górki, a gama zapełni się ciekawymi propozycjami. Wśród nich ma być m.in. mały SUV Brennero (prawdopodobnie produkowany w Tychach), duchowy następca GTV, a nawet modne 4-drzwiowe coupe.

Warto wspomnieć, że Stellantis dysponuje bardzo rozbudowanym zapleczem technicznym i uniwersalnymi platformami, które mogą być z powodzeniem stosowane przez wszystkie marki wchodzące w skład koncernu. Dzięki temu szybki rozwój Alfy Romeo w zupełnie nowym kierunku wydaje się jak najbardziej realny. Czy słuszny? Według zagorzałych fanów marki, pewnie nie. Warto jednak mieć świadomość, że od elektrycznej przyszłości nie ma już odwrotu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)