Audi A4 i A6 pełnymi elektrykami. Zmiana nastąpi szybciej, niż myślisz

Audi A4 po lifitngu
Audi A4 po lifitngu
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Mateusz Lubczański

26.01.2021 09:25, aktual.: 13.03.2023 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Markus Duesmann, dyrektor zarządzający Audi, potwierdził plotki dot. nadchodzących generacji modelu A4 i A6. Pojawią się one około 2024 roku i będą ostatnimi, które do poruszania się wykorzystują silnik spalinowy.

Jeszcze niedawno pisałem o zmianach w Lotusie, które sprawią, że nowy model ukryty pod oznaczeniem "Typ 131" ma być ostatnim wykorzystującym silnik spalinowy, a już tak masowa marka jak Audi potwierdza, że nadejście elektromobilności nastąpi szybciej niż później.

Nadchodzące generacje A4 i A6 mają oferować pełny przekrój napędów – dostępne będą silniki spalinowe, hybrydy plug-in oraz "pełny" elektryk. Pierwsze dwie technologie są już według Duesmanna pieśnią przeszłości. Szybkie przejście na samochody zasilane energią elektryczną jest kluczowe dla marki, zwłaszcza, że władze przestaną – wedle szefa Audi – promować połowiczne rozwiązania.

Sama Grupa Volkswagena planuje wprowadzenie 75 w pełni elektrycznych modeli do 2029 roku. Duesmann z kolei pracuje nad Projektem Artemis. To zadanie "wyjęte" z korporacyjnych łańcuchów, które ma wprowadzić na rynek zautomatyzowany, elektryczny pojazd. Ma być nie większy niż A8 czy Q7 i ma zostać zaprezentowany w 2024 roku, a sam koncept zobaczymy na jesiennych targach w Monachium, które zastąpią show we Frankfurcie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)