Błąd przy parkowaniu i zapłacisz 150 zł. Pojawią się kamery

Błąd przy parkowaniu i zapłacisz 150 zł. Pojawią się kamery

Miejsca postojowe dla ładujących się samochodów
Miejsca postojowe dla ładujących się samochodów
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe / GreenWay Polska
Marcin Łobodziński
26.01.2022 15:10, aktualizacja: 10.03.2023 14:21

Kierowcy, których pojazdy blokują miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay, od 1 lutego mogą spodziewać się kary w wysokości 150 zł. Miejsca będą monitorowane.

Korzystanie z miejsc postojowych przeznaczonych do ładowania aut elektrycznych wymaga nie tylko posiadania takiego pojazdu, ale i kultury. Tej — niestety — często kierowcom brakuje, bo nierzadko zdarza się, że postawione tam auto się nie ładuje (czasami nawet nie jest elektryczne).

Przypominam, że miejsce przy ładowarce to nie jest miejsce przeznaczone do postoju samochodów elektrycznych, lecz miejsce przeznaczone do ładowania wszystkich samochodów, które można podłączyć do ładowarki (również hybryd).

Z problemem od dłuższego czasu boryka się właściciel sieci ładowarek, firma GreenWay, oraz zarządca miejsc postojowych EuroPark.

  • Dostajemy od naszych klientów informacje, że nie mogą używać ładowarek, bo blokują je samochody, które już przestały się ładować lub nie są w ogóle podłączone od naszych urządzeń — mówi Grzegorz Sońta, Kierownik Działu Obsługi Klienta GreenWay Polska. — To tak, jakby ktoś zatankował samochód na stacji paliw, po czym udał się na zakupy lub lunch, zostawiając auto przy dystrybutorze.

Miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay oznaczone są znakiem D-18a, co oznacza, że przeznaczone są tylko dla pojazdów, które są w trakcie ładowania baterii. Nie są więc to miejsca do zwykłego postoju.

Od 1 lutego zasady postoju przy ładowarkach określone będą dodatkowo regulaminem. Wjeżdżając na teren miejsca parkingowego przy stacji GreenWay, użytkownik pojazdu akceptuje warunek, że miejsce to przeznaczone jest wyłącznie dla pojazdów elektrycznych w celu ich naładowania.

W ramach współpracy GreenWay i EuroPark od 1 lutego EuroPark będzie stopniowo obejmował monitoringiem kolejne stacje ładowania na terenie całej Polski.

W sytuacji, gdy na miejscach postojowych przy ładowarkach będą się znajdowały samochody do tego nieuprawnione (nieładujące się), ich kierowcy będą musieli liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty porządkowej w wysokości 150 zł tytułem niezgodnego z regulaminem korzystania z parkingu. Zasada ta dotyczy wszystkich typów samochodów, które nie są podłączone do ładowarki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)