Volkswagen zrobił czystki. Ma już nowego szefa działu oprogramowania

Volkswagen Auto Group
Volkswagen Auto Group
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen AG
Kamil Niewiński

08.05.2023 16:27, aktual.: 08.05.2023 16:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volkswagen znalazł już nowego szefa firmy Cariad, która jest odpowiedzialna za tworzenie oprogramowania dla samochodów koncernu VAG. Nowym prezesem, po zwolnieniu większości członków rady nadzorczej, ma być szef produkcji Bentleya.

O aferze związanej z firmą Cariad informowaliśmy stosunkowo niedawno. Według medialnych doniesień, przedsiębiorstwo odpowiedzialne za tworzenie oprogramowania dla samochodów marek należących do koncernu Volkswagena przekroczyło budżet, przy okazji nie osiągając swoich celów, co doprowadziło do opóźnień premier kilku modeli oraz nowego systemu autonomicznej jazdy.

W konsekwencji Volkswagen zdecydował się na pożegnanie się z niemal całą radą nadzorczą firmy, która jeszcze w tym tygodniu ma podpisać swoje dymisje. Jedyną "ocalałą osobą" jest Rainer Zugehör, który pełni w Cariadzie funkcję szefa ds. personelu. Volkswagen jednak skupia się jednak na przyszłości i według informacji Reutersa już teraz wyznaczył nowego szefa przedsiębiorstwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prezesem firmy ma zostać Robert Bosch, który od 2017 roku jest dyrektorem ds. produkcji w Bentleyu. Stery nad Cariadem ma objąć 1 czerwca, a przy okazji będzie on również odpowiedzialny za zarządzanie finansami spółki, co było sporym problemem w przypadku poprzedniego zarządu. Co do niego, obecnie Volkswagen rozważa z jego członkami nowe stanowiska w strukturach koncernu.

Problemy związane z działaniem Cariadu miały według doniesień z kuluarów mieć bezpośredni wpływ na opóźnienie premier takich modeli, jak elektryczne Porsche Macan czy Audi Q6 e-tron. Firma była również odpowiedzialna za tworzenie oprogramowania pozwalającego na wejście aut koncernu VAG na czwarty poziom autonomicznej jazdy. Już teraz jego premiera została przeniesiona z 2026 na 2028 rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)