Dacia Spring pewnie będzie dostępna w Traficarze. Pierwsza już się ładuje

Dacia Spring pewnie będzie dostępna w Traficarze. Pierwsza już się ładuje

Dacia Spring ma być najtańszym elektrykiem na rynku (zdjęcie poglądowe)
Dacia Spring ma być najtańszym elektrykiem na rynku (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Dacia
Filip Buliński
31.03.2021 14:07, aktualizacja: 10.03.2023 15:56

Ciągle czekamy na polskie ceny elektrycznej Dacii Spring, jednak już teraz nieoficjalnie wiadomo, że model będzie często widywany w miejskiej dżungli. A to dzięki firmie carsharingowej Traficar, której okleina już znalazła się na pierwszych egzemplarzach. Nie będą to "golasy".

Powoli staje się jasne, co miało na myśli innogyGO!, gdy ogłaszając koniec działalności, zapowiedziało wspieranie innej firmy carsharingowej – Traficar – w rozwoju elektromobilności. Jak donosi na Twitterze dziennikarz Norbert Cała, wkrótce na polskie ulice wyjadą świeże dacie spring do wynajęcia na minuty.

Świadczyć ma o tym napotkany przez niego przed jednym z salonów elektryk oklejony w barwy wspomnianej firmy. Samochód akurat się ładował i jak wynika ze zdjęć, przy 44 proc. naładowania, Spring przejedzie ok. 87 km. Przypomnijmy, że według danych technicznych elektryczna dacia na pełnym akumulatorze ma przejechać ok. 230 km. Norbert Cała zaznacza także, że samochód wyposażony jest w kamerę cofania, a na zdjęciach widać również aluminiowe felgi. Nie jest to więc najtańsza wersja.

Wybór Traficara wydaje się bardzo trafiony, w końcu Spring ma być najtańszym autem na prąd na rynku i zapewniać wystarczające w warunkach miejskich osiągi. 19,1 s do setki i 125 km/h prędkości maksymalnej w pierwszej chwili nie zachwycają, ale pamiętajmy, że dacią będzie można poruszać się m.in. po buspasach.

Nie wiadomo jednak jeszcze, czy samochód będzie głównym bohaterem tylko w jednym mieście, czy w kilku lokalizacjach. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na oficjalny cennik Dacii Spring oraz włączenie elektryków do sieci carsharingowej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)