David Beckham inwestuje w elektryki. Kupił udziały Lunaza

David Beckham inwestuje w elektryki. Kupił udziały Lunaza

Klasyki i prąd - takie połączenie najwyraźniej przypadło do gustu Beckhamowi.
Klasyki i prąd - takie połączenie najwyraźniej przypadło do gustu Beckhamowi.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lunaz
Aleksander Ruciński
07.06.2021 09:03, aktualizacja: 10.03.2023 15:44

Nie tylko piłka, ale i samochody. Nie byle jakie, bo uwspółcześnione klasyki. Warsztat specjalizujący się w takich projektach został doceniony przez samego Davida Beckhama - do niedawna klienta, a teraz także udziałowca Lunaza.

Wielką pasją Davida Beckhama, zaraz po piłce nożnej, jest motoryzacja. 46-letni Brytyjczyk, który przez lata ciężko pracował na swoją pozycję, umila sobie sportową emeryturę działalnością biznesową, czego ostatnim wyrazem jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem Lunaz Design.

Wielbiciele samochodów elektrycznych mogą kojarzyć tę firmę głównie ze spektakularnych konwersji klasyków. Lunaz ma na koncie wiele elektrycznych restomodów, m.in. Rolls-Royce'a Phantoma V czy Jaguara XK120. Z warsztatu niedawno wyjechał także pierwszy Range Rover, który w elektrycznym, odrestaurowanym wydaniu jest warty około 250 tys. funtów.

Firma stale się rozwija, w czym spory udział mają liczni inwestorzy i jednocześnie klienci. Jedną z takich osób jest właśnie David Beckham, który właśnie nabył 10 proc. udziałów Lunaza - "Lunaz reprezentuje to, co najlepsze w brytyjskiej pomysłowości, technologii i projektach." - stwierdził Beckham, który teraz pewnie będzie jeszcze częściej korzystał z usług tego wyjątkowego warsztatu.

Trudno uwierzyć, że te piękne nadwozia skrywają elektryczny napęd.
Trudno uwierzyć, że te piękne nadwozia skrywają elektryczny napęd.© mat. prasowe / Lunaz

Co warte odnotowania, w potencjał Lunaza wierzy wielu brytyjskich celebrytów i biznesmenów. Udziałowcami firmy poza Beckhamem są bowiem także właściciele Daily Telegraph, rodzina Barclay czy Bracia Reuben.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)