Dostała w zastępstwie samochód elektryczny. Pojazd spalił jej dom

Ogień pojawił się w garażu i szybko przeniósł na resztę budynku
Ogień pojawił się w garażu i szybko przeniósł na resztę budynku
Źródło zdjęć: © St. Johns Fire Rescue

26.07.2023 17:28, aktual.: 26.07.2023 18:45

Straż pożarna hrabstwa St. Johns bada przyczynę pożaru, który wybuchł w garażu domu w Nocatee na Florydzie, gdzie zaparkowany był wypożyczony od dealera elektryczny Mercedes EQE 350+ z 2023 r.

Zdjęcia po incydencie pokazują, że elektryczny luksusowy sedan spłonął doszczętnie, a ogień pochłonął również garaż i strych domu. Jak do nosi News4Jax, elektryczny mercedes był używany przez Jennifer Ruotolo, podczas gdy jej samochód był w salonie w celach serwisowych. Kobieta przyznała, że EQE stał w garażu przez mniej niż 24 godziny, kiedy wybuchł pożar. – Byłam w pracy – powiedziała Ruotolo cytowana przez News4Jax. – W pewnym momencie mój mąż usłyszał syk i trzask. Wszedł do garażu pełnego dymu. Samochód zapalił się i eksplodował – dodała.

Homeowner questions EV safety after fire destroys her Nocatee home

Na szczęście pożar został wykryty dość szybko i żaden z domowników nie ucierpiał. Mercedes bada obecnie przyczyny pojawienia się ognia. "Za każdym razem, gdy otrzymujemy zgłoszenie o takim incydencie, traktujemy sprawę bardzo poważnie. W takim przypadku będziemy współpracować z odpowiednimi urzędnikami i ekspertami, aby natychmiast ustalić pierwotną przyczynę i podjąć odpowiednie dalsze kroki" – napisał producent samochodów w odpowiedzi na zapytanie serwisu Carscoop.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)