Spotkanie z elektromobilnością na Torze Modlin. Już 25 czerwca

Spotkanie z elektromobilnością na Torze Modlin. Już 25 czerwca

Takimi autami będzie można pojeździć
Takimi autami będzie można pojeździć
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Marcin Łobodziński
10.06.2022 22:09, aktualizacja: 10.03.2023 13:54

Kilkaset aut elektrycznych pojawi się na Torze Modlin 25 czerwca, gdzie zarówno sceptycy, jak i miłośnicy mogą je poznać. W programie będą prezentacje, pokazy, wyścigi, akademia jazdy, warsztaty i sesje szkoleniowe. To wszystko na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław pod patronatem Autokult.pl.

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to pierwsze tak duże w Polsce wydarzenie organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wizytówką czerwcowego show będzie nowoczesna i unikalna formuła oraz skala przedsięwzięcia zaprojektowanego z myślą o osobach prywatnych, które chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności – prościej: samochodów elektrycznych.

Wydarzenie odbędzie się na Torze Modlin, gdzie będzie można również sprawdzić maszyny i siebie za kierownicą. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. sześć tur jazd testowych "EV Test Drive", które będą sprawdzianem tego, jak prowadzą się auta elektryczne, "EV Pop-Up Stores", czyli pełna oferta marek branży elektromobilności oraz "EV Show", czyli najbardziej ekscytujący pokaz możliwości samochodów elektrycznych na świecie!

Na Torze w Modlinie nie zabraknie również Mobilnego Centrum Edukacyjnego elektromobilni.pl, w ramach którego będą prowadzone sesje szkoleniowe i warsztaty edukacyjne. Nie lada gratką ma być dla uczestników puchar "EV Klub Polska CUP". Chętni będą mogli wziąć udział w indywidualnym przejeździe, pokonując dwa okrążenia sportowo-treningowego toru w jak najkrótszym czasie.

Tego dnia odbędzie się również II Zlot EV Klub Polska, największej społeczności użytkowników pojazdów na prąd, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia.

– Nasz klub liczy niemal 3000 członków. Część klubowiczów pojawi się w Modlinie w ramach największego e-motoryzacyjnego show w tej części Europy Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, chcemy zgromadzić rekordową liczbę elektrycznych samochodów w jednym miejscu. Nie chodzi nam tylko o same liczby, bo możliwość korzystania z toru da kierowcom niepowtarzalną szansę sprawdzenia swoich aut i własnych umiejętności w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach – podkreśla Łukasz Lewandowski, koordynator Fundacji EV Klub Polska.

Jak wziąć udział?

Wystarczy nabyć bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl. Dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)