Relacja z pierwszego zlotu EV Klub Polska. Elektryki opanowały Łódź

Relacja z pierwszego zlotu EV Klub Polska. Elektryki opanowały Łódź

Zlot EV Klub Polska
Zlot EV Klub Polska
Źródło zdjęć: © Fot. Michał Zieliński
Michał Zieliński
01.12.2021 13:43, aktualizacja: 10.03.2023 14:34

W Łodzi odbył się pierwszy zlot EV Klub Polska, klubu zrzeszającego polskich kierowców elektrycznych. Frekwencja dopisała, a na wydarzeniu można było zobaczyć cały przegląd elektryków, które można spotkać na naszych drogach.

– Jest zapotrzebowanie na tego typu zloty, na tego typu integracje – mówił pod koniec pierwszego zlotu klubu w Łodzi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska. Wydarzenia odbyło się podczas Manufaktury Elektromobilności, imprezy towarzyszącej Kongresowi Nowej Mobilności.

Frekwencja bez dwóch zdań dopisała. Organizatorom udało się naliczyć blisko 150 aut, które mieszkańcy Łodzi i przyjezdni mogli podziwiać w październikową sobotę, gdy elektryki opanowały łódzkie ulice.

Nie da się ukryć, że dominowały wszelkiej maści tesle – można było zobaczyć nawet egzemplarz najnowszego Modelu Y. Uwagę zwracały jednak też mniej znane samochody, jak np. dostawczy Peugeot Partner sprzed lat czy... przerobiona na elektryka syrenka. Uczestnicy mogli wymienić się wrażeniami z użytkowania aut.

Spotkanie rozpoczęło się pod Urzędem Miejskim w Łodzi. Następnie samochody przejechały na ulicę Piotrkowską, skąd dalej ruszyły kawalkadą przez miasto, by ostatecznie zaparkować pod łódzką Manufakturą. Zapraszam do obejrzenia krótkiej wideo-relacji z tego wydarzenia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)