Elektryczne modele Maserati będą nosiły nazwę Folgore. Jedno widzieliśmy… prawie

Elektryczne modele Maserati będą nosiły nazwę Folgore. Jedno widzieliśmy… prawie

Maserati GranTurismo Folgore, czyli elektryczne coupe
Maserati GranTurismo Folgore, czyli elektryczne coupe
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski
Marcin Łobodziński
10.09.2020 08:01, aktualizacja: 13.03.2023 12:58

Podczas premiery Maserati MC20 ujawniono kilka szczegółów na temat przyszłości marki. Na przykład nazwę linii modelowej aut elektrycznych – Folgore, co po włosku znaczy błyskawica. Jedno auto pokazano, ale pod przykryciem.

Maserati MC20 Folgore, Maserati GranTurismo Folgore, itd. – w ten sposób będą nazywane kolejne modele marki z napędem elektrycznym. Mateusz Żuchowski dowiedział się tego podczas premiery modelu Maserati MC20.

Tylny zespół napędowy do modeli Folgore
Tylny zespół napędowy do modeli Folgore© fot. Mateusz Żuchowski

Poza nazwą Włosi pokazali też "serce" elektrycznych modeli z rodziny Folgore. To tylny zespół napędowy z dwoma silnikami elektrycznymi pracującymi w napięciu 800V. Trzecią z niespodzianek była linia nadwozia jednego z nadchodzących aut. Wygląda ona bardzo znajomo i nie jest to przypadek - pod płachtą czeka następca GranTurismo już w wersji elektrycznej. Premiera samochodu zaplanowana jest na 2021 rok.

Choć Maserati MC20 to samochód spalinowy, Maserati na jego premierze zapowiedziało, że nie zamierza rezygnować z elektromobilności. W przyszłości pojawią się samochody na prąd, które w klasie superdrogich superaut cieszą się popularnością, czego przykładem jest choćby Porsche Taycan.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)