Kolejny elektryk Porsche już w drodze. Będzie gotowy w 2023 roku

Kolejny elektryk Porsche już w drodze. Będzie gotowy w 2023 roku

Elektryczny Macan oficjalnie wyjechał na drogi.
Elektryczny Macan oficjalnie wyjechał na drogi.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
10.05.2021 11:55, aktualizacja: 10.03.2023 15:49

Macan będzie nowym elektrycznym modelem w gamie Porsche. Przedprodukcyjne prototypy wkraczają właśnie w następną fazę testów. To kolejny etap po wcześniejszych, wirtualnych próbach przeprowadzanych dotychczas.

Popularność SUV-ów marek premium stale rośnie, podobnie jak napędu elektrycznego. Trudno więc dziwić się, że i Porsche postanowiło spróbować sił w tym segmencie. Tym bardziej że niesłabnąca popularność Taycana stanowi prognozę niemal pewnego sukcesu.

Rynkowy debiut elektrycznego Macana zaplanowano na 2023 rok. Oczywiście - jak zwykle w takich przypadkach - będzie on poprzedzony szeregiem prób i testów. Producent ma już za sobą liczne, wirtualne sprawdziany, które teraz zostaną skonfrontowane z rzeczywistością - przedprodukcyjne prototypy oficjalnie wyjechały na drogi w okolicach Stuttgartu, rozpoczynając fazę prób w realnych warunkach.

W planach są oczywiście kolejne scenariusze testowe obejmujące różne lokacje, pozwalające upewnić się, że elektryczny Macan poradzi sobie niezależnie od otoczenia i pogody. Jak szacuje Porsche - przedprodukcyjne prototypy przejadą łącznie około 3 mln km, dając pewność, że produkt, który trafi na rynek, spełni oczekiwania klientów.

Prototypy na razie występują w pełnym kamuflażu.
Prototypy na razie występują w pełnym kamuflażu.© mat. prasowe / Porsche

Macan Electric będzie pierwszym modelem marki opartym na nowej platformie PPE (Premium Platform Electric), która w późniejszych latach pozwoli znacząco rozbudować gamę modeli zasilanych prądem. I choć technikalia wciąż pozostają nieznane, dotychczasowy dorobek Porsche raczej nie pozwala wątpić w powodzenie planu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)