Elektryczne Renault Megane E-Tech w zapowiedzi. Ze starego modelu zostanie tylko nazwa

Elektryczne Renault Megane E‑Tech w zapowiedzi. Ze starego modelu zostanie tylko nazwa

Megane E-Tech najprawdopodobniej będzie crossoverem.
Megane E-Tech najprawdopodobniej będzie crossoverem.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Renault
Aleksander Ruciński
07.05.2021 07:12, aktualizacja: 10.03.2023 15:49

Na rok przed planowaną oficjalną premierą Renault pochwaliło się pierwszymi szczegółami dotyczącymi modelu Megane E-Tech. Auto ma mieć wiele wspólnego z Nissanem Ariyą i całkowicie różnić się od kompaktu, który znaliśmy dotychczas.

Renault ma spore doświadczenie w tworzeniu aut elektrycznych, czego dowodem jest choćby wyjątkowo udany model Zoe. Francuzi sukcesywnie rozbudowują elektryczną ofertę o kolejne segmenty rynku. Następne w szeregu jest Megane E-Tech, które będzie gotowe już w 2022 roku.

Mimo dobrze znanej nazwy samochód ma znacząco różnić się od klasycznego, spalinowego Megane. Trudno się temu dziwić, gdyż będzie bazował na platformie CMF-EV i rozwiązaniach stosowanych w Nissanie Ariya, a ten jest przecież crossoverem.

Na razie nie wiadomo czy Megane dostanie identyczny napęd co wspomniany nissan. Jeśli tak się stanie, będzie dysponować mocą co najmniej 218 KM i akumulatorem o pojemności 62 kWh. Taki zestaw powinien zapewnić przyzwoite osiągi - 8 sekund do setki i zasięg na poziomie 360 km.

Renault Megane E-Tech - zapowiedź
Renault Megane E-Tech - zapowiedź© mat. prasowe / Renault

Renault nie byłoby sobą, gdyby nie postanowiło podgrzać atmosfery kilkoma grafikami przedstawiającymi zarówno nadwozie, jak i wnętrze. Widać, że Megane E-Tech będzie wyróżniać się atrakcyjnymi detalami. Znajdziemy tu m.in. świetlny pas łączący tylne światła czy minimalistyczne wnętrze z wiszącą konsolą środkową.

Wszystko stanie się jasne w przyszłym roku. Już dziś jednak można stwierdzić, że będzie to ważny model, który umocni rozwój francuskiego producenta na polu elektromobilności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)