Wracają do Europy. Wielka amerykańska firma rozpoczęła sprzedaż

Wracają do Europy. Wielka amerykańska firma rozpoczęła sprzedaż

Cadillac
Cadillac
Źródło zdjęć: © GETTY | Scott Olson
Mateusz Lubczański
26.02.2024 10:23, aktualizacja: 26.02.2024 11:42

Amerykanie widzą potencjał w luksusowych, elektrycznych SUV-ach i właśnie z takim samochodem chcą wrócić na Stary Kontynent. Cadillac Lyric to papierek lakmusowy dla koncernu.

W 2017 roku General Motors sprzedało Opla (razem z Vauxhallem) i zakończyło działalność w Europie. Sytuacja uległa jednak zmianie w 2023 r. W październiku zdecydowano się na sprawdzenie potencjału rynku szwajcarskiego. Teraz przyszedł czas na Francję.

Sprzedaż nie będzie prowadzona przez dilerów, lecz wyłącznie on-line. Jak zauważają osoby związane z marką, we Francji to właśnie segment elektrycznych, luksusowych SUV-ów rośnie najszybciej. Najlepiej sprzedającym się pojazdem w tym kraju była Tesla Model Y startująca z poziomu ok. 43 tys. euro. Na razie nie podano ceny Lyriqa w tym kraju.

Warto zwrócić uwagę, że Lyriq to część elektrycznej ofensywy koncernu GM. Platforma Ulthium została wykorzystana też w Chevrolecie Blazerze EV. Zarówno pierwsi klienci, jak i dziennikarze narzekali na problemy związane z oprogramowaniem. Koncern musiał nawet wstrzymać sprzedaż pojazdów na tej platformie.

Cadillac Lyriq ma zadebiutować jeszcze w tym roku w Niemczech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)