Honda i General Motors łączą siły. Powstaną dwa elektryczne modele

Honda i General Motors łączą siły. Powstaną dwa elektryczne modele

Nowa platforma GM znajdzie zastosowanie zarówno w modelach z USA, jak i Japonii.
Nowa platforma GM znajdzie zastosowanie zarówno w modelach z USA, jak i Japonii.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
03.04.2020 07:20, aktualizacja: 13.03.2023 13:22

Honda nawiązała partnerstwo z GM. Amerykański koncern wspomoże Japończyków w rozwoju dwóch nowych modeli napędzanych prądem. Auta powstaną głównie z myślą o rynku amerykańskim. Zgodnie z planem, rynkowy debiut nastąpi nie później niż w 2024 roku.

Honda postanowiła skorzystać z dorobku producenta, mającego większe doświadczenie w budowie pojazdów elektrycznych. Mowa o General Motors, które oferuje takie modele, jak Chevrolet Bolt oraz Volt. Równolegle rozwija też nowe platformy, jak np. zaprezentowana kilka miesięcy temu modułowa płyta z wydajnymi bateriami Ultium, zapewniającymi nawet 400 mil (640 km).

Teraz z doświadczeń GM będą czerpać również Japończycy, którzy wykorzystają wspomniane technologie do budowy swoich aut elektrycznych. Na razie wiadomo, że będą to dwa modele, które zadebiutują nie później niż w 2024 roku.

To korzystna decyzja dla obu stron, gdyż Honda zobowiązała się partycypować w kosztach i wspomóc dalszy rozwój technologii napędu elektrycznego GM. Co więcej, elektryki Hondy mają być montowane w zakładach GM, co oznacza, że amerykańskie fabryki będą mogły w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Japończycy z kolei mają zagwarantowany znacznie szybszy rozwój w dziedzinie elektromobilności niż w sytuacji, gdy musieliby działać samodzielnie. Co ważne, nie jest to pierwszy przejaw współpracy Hondy i GM. Honda dostarczała już kiedyś Amerykanom benzynowe silniki V6, które były wykorzystywane w Saturnie Vue - SUV-ie produkowanym od 2003 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)