Hyundai nie zamierza rezygnować z i10, i20 oraz i30. "Nie chcemy stracić żadnych klientów"

Hyundai nie zamierza rezygnować z i10, i20 oraz i30. "Nie chcemy stracić żadnych klientów"

Hyundai i10 to najtańsze auto na polskim rynku
Hyundai i10 to najtańsze auto na polskim rynku
Źródło zdjęć: © Autokult | Filip Buliński
Aleksander Ruciński
07.03.2023 11:14, aktualizacja: 07.03.2023 11:42

Klasyczne segmenty motoryzacyjne sukcesywnie ustępują miejsca SUV-om i crossoverom, co sprawia, że wielu producentów rezygnuje z modeli w starym stylu. Hyundai nie zamierza jednak iść tą drogą i zapowiada kolejne generacje aut miejskich oraz kompaktów.

Zaskakującymi informacjami podzielił się szef europejskiego działu Hyundaia, Michael Cole, który rozmawiał z brytyjskim magazynem "Autocar". Potwierdził, że marka nie zamierza rezygnować z modeli i10, i20 oraz i30, które wciąż zaspokajają potrzeby sporej grupy klientów.

- Na razie i10, i20 i i30 są nadal w naszych planach, nawet kolejne generacje. Nie chcemy stracić żadnych klientów, porzucać żadnej grupy. Musimy pamiętać o kupujących takie modele jak i10, i20 i i30 - wyjaśnił Cole.

Jeśli wspomniane auta rzeczywiście zostaną na rynku, czeka je prawdopodobnie nieuchronna elektryfikacja stanowiąca odpowiedź na coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin.

Hyundai będzie więc musiał postawić na hybrydy, a w dalszej przyszłości może i nawet w pełni elektryczne wersje wspomnianych modeli. Jedno jest pewne - Koreańczycy nie zamierzają zastąpić całej swojej gamy generycznymi crossoverami. Nie pozostaje nic innego, jak się z tego cieszyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)