Impact Mobility rEVolution 2019. Katowice stolicą elektromobilności!

Impact Mobility rEVolution 2019. Katowice stolicą elektromobilności!

Impact Mobility rEVolution
Impact Mobility rEVolution
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
08.10.2019 15:40, aktualizacja: 13.03.2023 13:52

Motoryzację czeka rewolucja, którą można porównać do ultraszybkiego rozwoju rynku smartfonów. Dlatego też Polska, która ma ambicje zostać liderem w sektorze produkcji baterii, doczekała się poważnej, branżowej imprezy. 9 października w Katowicach rusza Impact Mobility rEVevolution 2019!

Pionierów w Katowicach nie zabraknie. 9 września na Śląsk przyjadą – dyskutować i ogłaszać nowe przedsięwzięcia – takie tuzy jak Henrik Fisker, Kevin Noertker (Ampaire), Bruce Douglas (Solar Power Europe), Thorsten Schäffler (Flixbus),czy Allan McNish (Audi Sport ABT Schaeffler).

Do tego na miejscu pojawią się polscy eksperci, przedstawiciele instytucji państwowych i szefowie firm: Filip Grzegorczyk (Tauron), wicepremier Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, czy Kazimierz Karolczak (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia). Głos zabierze też Stefan Ytterborn, który – wbrew wielu sceptykom – stworzył elektryczne motocykle terenowe pod marką Cake.

Co więcej, to właśnie w Katowicach swoją polską premierę będzie miał Volkswagen ID. 3, a odwiedzający imprezę będą mieli okazję zobaczyć z bliska bolid Formuły E. Jesień 2019 r. to dla Volkswagen AG kluczowy czas: początek e-ofensywy, na którą przeznaczy w najbliższych latach 30 mld euro, inwestując nie tylko w 70 modeli elektrycznych, ale również w technologię.

Impreza odbywająca się w dniach 9-10 września to seria spotkań między biznesem, inwestorami i start-upami. Więcej o imprezie można znaleźć na stronie wydarzenia Impact Mobility rEVolution 2019.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)