Izera to polska marka aut elektrycznych. Swoją nazwę wzięła od rzeki w górach

Izera to polska marka aut elektrycznych. Swoją nazwę wzięła od rzeki w górach

Proste, estetyczne logo i ciekawa nazwa mają umacniać wizerunek polskich aut elektrycznych.
Proste, estetyczne logo i ciekawa nazwa mają umacniać wizerunek polskich aut elektrycznych.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
28.07.2020 12:30, aktualizacja: 13.03.2023 13:04

27 lipca 2020 roku oficjalnie poznaliśmy polską markę aut elektrycznych. Nazwa Izera nawiązuje do rzeki Izery mającej swe źródło w Górach Izerskich. Zobaczyliśmy też logo, które swoim wyglądem ma przypominać brylant.

Nazwa pierwszej polskiej marki samochodów elektrycznych nie jest już tajemnicą. Izera, bo tak brzmi, w jednym słowie zdradza ponadnarodowe aspiracje. Rzeka, która bezpośrednio łączy Polskę z południowymi sąsiadami i pośrednio, za sprawą większej Łaby, także z Niemcami, to ciekawa inspiracja dla polskiego projektu.

Warto tu wspomnieć również o celtyckim rodowodzie Izery, jakim jest słowo isirás oznaczające tyle co szybki, bystry, silny - z pewnością są to cechy, które twórcy polskiej marki aut elektrycznych chcieliby z nią utożsamiać.

Jak dowiedzieliśmy się podczas oficjalnej prezentacji polskiego auta elektrycznego, nazwa Izera została wybrana głównie przez kobiety w przeprowadzanych wcześniej badaniach focusowych.

Przy okazji premiery marki przedstawiono też jej logo, które kształtem nawiązuje do brylantu. Niektórym może ono nieco przypominać oznaczenia szwedzkiego Polestara, który od niedawna także specjalizuje się w autach na prąd. Przypadek? Trudno powiedzieć.

Trzeba jednak przyznać, że zarówno sama nazwa polskiej marki, jak i jej logotyp budzą raczej pozytywne skojarzenia i wspólnie z hasłem "Milion powodów, by jechać dalej" będą odpowiadać za kształtowanie wizerunku polskich aut elektrycznych w przyszłości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)