Kolejna marka przechodzi na prąd. Francuski DS zmieni się po 2025 roku

Kolejna marka przechodzi na prąd. Francuski DS zmieni się po 2025 roku

Crossback E-Tense to całkiem przyjemnie jeżdżący elektryk.
Crossback E-Tense to całkiem przyjemnie jeżdżący elektryk.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
20.11.2020 14:36, aktualizacja: 13.03.2023 10:27

Bentley, a teraz DS. Kolejny producent oficjalnie ogłosił rozstanie z silnikami spalinowymi na rzecz elektryfikacji. Jako termin graniczny Francuzi wskazali rok 2025. Po nim każdy model ma być zasilany czystym prądem lub hybrydą plug-in.

DS podszedł więc do sprawy nieco mniej zdecydowanie niż Bentley, gdyż zostawił sobie furtkę w postaci plug-inów. Nie zmienia to jednak faktu, że już niebawem nie zobaczymy żadnego w pełni spalinowego modelu tej marki.

Potwierdził to sam dyrektor marketingu marki Mark Blundell, który stwierdził, że: "DS Automobiles jest jednym z pionierów w dziedzinie pojazdów elektrycznych oraz plug-in i ma wystarczająco mocną pozycję, by spełnić brytyjskie wytyczne już 5 lat wcześniej". Był to oficjalny komentarz dotyczący planów wprowadzenia zakazu sprzedaży pojazdów spalinowych w Wielkiej Brytanii od 2030 roku.

Nie są to bezpodstawne stwierdzenia, czego dowód stanowi chociażby fabryczny zespół DS Techeetah obecny w Formule E od 2014 roku oraz stała rozbudowa oferty pod kątem hybryd plug-in i pojazdów elektrycznych.

Obecnie w gamie znajdziemy takie modele jak DS 3 Crossback E-Tense oraz DS 7 Crossback E-Tense. Niebawem dołączy do nich także limuzyna DS 9, która będzie pierwszym sedanem francuskiej marki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)