Kupują volkswagena w ciemno. Niemcy mają już 20 tys. zamówień

Kupują volkswagena w ciemno. Niemcy mają już 20 tys. zamówień

ID.Buzz
ID.Buzz
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Autokult, Maciej Gomułka
Mateusz Lubczański
31.10.2022 15:14, aktualizacja: 01.11.2022 08:47

Fakt, że ID.Buzz cieszy się zainteresowaniem klientów, nie powinien dziwić. Zaskoczyć może jednak skala zakupów. Volkswagen poinformował, że już sprzedano 20 tys. aut, choć jeszcze nie ma ich w salonach.

Volkswagen ID.Buzz to elektryczny minivan, duchowy następca kultowego "ogórka". Pierwszy koncept tego samochodu widzieliśmy już 20 lat temu, ale dopiero elektryfikacja i idąca za nią prostota płyty podłogowej pozwoliła na jego produkcję. Pierwsze egzemplarze już zostały udostępnione dziennikarzom, a moją relację z pierwszego spotkania znajdziesz poniżej.

Zaledwie 2 miesiące po potwierdzeniu 10 tys. zamówień Volkswagen może chwalić się podwojeniem tego wyniku, choć aut nie ma jeszcze w salonach. Klienci opierali się tylko na doniesieniach mediów. Fabryka w Hanowerze jest w stanie wyprodukować zaledwie 15 tys. sztuk do końca 2022 roku.

Można więc powiedzieć, że wielu producentów chciałoby mieć takie problemy. Na razie ID.Buzz dostępny jest w wersji osobowej i dostawczej, z jednym układem napędowym dającym zasięg 419 km (pomiar WLTP). Dopiero później w ofercie pojawi się wersja wydłużona. Ceny startują od 268 tys. zł (z VAT).

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)