Lucid Air zadebiutuje 9 września. Szykuje się rywal dla Tesli Model S

Lucid Air zadebiutuje 9 września. Szykuje się rywal dla Tesli Model S

Zakamuflowane egzemplarze testowe właśnie wyjechały na drogi.
Zakamuflowane egzemplarze testowe właśnie wyjechały na drogi.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
18.06.2020 13:37, aktualizacja: 13.03.2023 13:09

Lucid Motors to amerykański startup, który zamierza rzucić wyzwanie Tesli. Zapowiadany od lat model Air ma zadebiutować 9 września 2020 roku. Wówczas dowiemy się, czy Elon Musk ma powody do obaw.

Lucid Motors to jedna z wielu firm, która od lat szumnie zapowiada debiut rewolucyjnego auta elektrycznego. Większość podobnych projektów kończy niestety na śmietniku historii, ale wszystko wskazuje, że w tym przypadku będzie inaczej.

Pierwotnie model Air będący luksusową limuzyną z napędem elektrycznym miał debiutować w podczas wiosennego salonu w Nowym Jorku. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak Amerykanom plany, więc premierę przeniesiono ostatecznie na 9 września. Właśnie wtedy mamy poznać auto, które ma zagrozić Tesli Model S.

Zapowiedzi brzmią bardzo odważnie. Ponad 400 mil zasięgu na jednym ładowaniu, setka w 2,5 sekundy i 320 km/h prędkości maksymalnej to więcej niż wystarczające wartości dla zdecydowanej większości klientów. Jeśli te dane okażą się prawdziwe, tesla będzie miała bardzo mocnego rywala.

Lucid Air Prototype Testing Program l Driving Towards Production | Lucid Motors

Warto wspomnieć, że kilka dni temu Elon Musk pochwalił się wynikiem Modelu S w testach EPA, podczas których udało się przejechać nieco ponad 400 mil na jednym ładowaniu. To rezultat wprowadzonych niedawno poprawek. Nieoficjalnie mówi się, że powodem usprawnień była właśnie obawa przed nowym konkurentem w postaci Lucida Air.

Egzemplarze przedprodukcyjne nowego elektryka wchodzą właśnie w ostatnią fazę testów. Producent zapowiada, że flota pojazdów w najbliższych tygodniach będzie regularnie objeżdżać okolice fabryki w Casa Grande w Arizonie. Do premiery zostało jeszcze sporo czasu, lecz już dziś widać, że Air może być jednym z pierwszych aut, które naprawdę zagrożą Tesli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)